"Sabah" futbol klubu ilə yollarını ayıran Cesse Sekidika karyerasında yeni səhifə açıb.
Asiya təmsilçisi təcrübəli forvardın yay transfer pəncərəsində heyətə qatılan ilk futbolçu olduğunu rəsmən elan edib. Sekidika yeni komandasında 70 nömrəli formanı geyinəcək.
Xatırladaq ki, Cesse Sekidika 2023-cü ildən "Sabah"ın şərəfini qoruyub. Nigeriyalı futbolçu paytaxt təmsilçisinin heyətində çıxdığı 107 rəsmi qarşılaşmada 21 dəfə rəqib qapılarına yol tapıb və 10 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb. O, xüsusilə "Sabah"ın 2025/2026 mövsümündə tarixində ilk dəfə Azərbaycan çempionluğunu qazanmasında və qızıl dubla imza atmasında mühüm pay sahibi olub./oxu.az

Jesse Sekidika, who parted ways with the "Sabah" football club, has opened a new chapter in his career.
The Nigerian forward will now shed sweat for the success of South Korea's "Gangwon" club.
The Asian club officially announced that the experienced forward is the first player to join the squad during the summer transfer window. Sekidika will wear the number 70 jersey in his new team.
Recall that Jesse Sekidika has been defending "Sabah" since 2023. The Nigerian footballer has scored 21 goals and registered 10 assists in 107 official matches with the capital's club. He was particularly instrumental in "Sabah" winning the Azerbaijani championship for the first time in its history in the 2025/2026 season and achieving the golden double./oxu.az