Şam yeməyindəki cüzi dəyişikliklə əməliyyatsız 154 kq arıqladı
Dörd uşaq anası olan Tina adlı qadın böyük iradə nümayiş etdirərək 154 kiloqram arıqlamağı bacarıb. Həyat yoldaşını itirdikdən sonra depressiyaya düşən və 245 kiloqrama qədər kökələn qadın uşaqlarının gələcəyi üçün arıqlamaq qərarına gəlib. O, heç bir cərrahi müdaxilə olmadan, tamamilə təbii yollarla 90 kiloqrama düşüb.
Üç ildən çox davam edən ciddi pəhriz və idman proqramı sayəsində bu nəticəni əldə edən Tina arıqlamağın sirrini qida rejimini tamamilə dəyişməkdə gördüyünü bildirib. Qidaları bədənin düşməni yox, yanacağı kimi qəbul etməyə başladığını deyən amerikalı qadın zərərli vərdişlərdən imtina edib.
Onun tətbiq etdiyi rejim bədənin funksiyalarını bərpa etməyə kömək edib. Tina hər payda zülal, sağlam karbohidrat, faydalı yağlar, tərəvəz və meyvə balansını qoruyub. Səhər yeməyində yumurta ağı, kəsmik və yulaf yeyən qadın günorta rasionunda hinduşka ətinə üstünlük verib. Axşam yeməklərində isə karbohidratı tamamilə rasionundan çıxararaq bədənini dincəldib və bişmiş toyuq sinə əti ilə bərabər bol tərəvəz istehlak edib.
Yəni, dörd uşaqlı ana psixoloji çətinliklər səbəbindən 245 kiloqrama qədər kökəlsə də, rejimini dəyişərək, xüsusilə axşamlar karbohidratlı yeməklərdən imtina etməklə tam 154 kiloqram çəki ata bilib.

Женщина по имени Тина, мать четырех детей, проявившая большую силу воли, сумела похудеть на 154 килограмма. После того как она потеряла мужа, впала в депрессию и набрала вес до 245 килограммов, женщина решила похудеть ради будущего своих детей. Она снизила вес до 90 килограммов полностью естественным способом, без какой-либо хирургической операции.
Благодаря более чем трехлетней строгой диете и программе физических упражнений, Тина достигла этого результата и отметила, что секрет похудения состоит в полном изменении режима питания. Американка говорит, что начала воспринимать продукты не как врага тела, а как топливо, и отказалась от вредных привычек.
Её режим способствовал восстановлению функций организма. Тина сохраняла баланс белков, здоровых углеводов, полезных жиров, овощей и фруктов в каждом приёме пищи. На завтрак она ела яичные белки, творог и овсянку, а в обед предпочитала индейку. В вечерних приёмах пищи она полностью исключала углеводы, давая телу отдых, и потребляла много овощей вместе с отварной куриной грудкой.
То есть, несмотря на то что мать четверых детей из-за психологических трудностей набрала до 245 килограммов, изменив режим питания, особенно отказавшись от углеводов по вечерам, она смогла сбросить целых 154 килограмма.