Şam yeməyindəki cüzi dəyişikliklə əməliyyatsız 154 kq arıqladı
Dörd uşaq anası olan Tina adlı qadın böyük iradə nümayiş etdirərək 154 kiloqram arıqlamağı bacarıb. Həyat yoldaşını itirdikdən sonra depressiyaya düşən və 245 kiloqrama qədər kökələn qadın uşaqlarının gələcəyi üçün arıqlamaq qərarına gəlib. O, heç bir cərrahi müdaxilə olmadan, tamamilə təbii yollarla 90 kiloqrama düşüb.
Üç ildən çox davam edən ciddi pəhriz və idman proqramı sayəsində bu nəticəni əldə edən Tina arıqlamağın sirrini qida rejimini tamamilə dəyişməkdə gördüyünü bildirib. Qidaları bədənin düşməni yox, yanacağı kimi qəbul etməyə başladığını deyən amerikalı qadın zərərli vərdişlərdən imtina edib.
Onun tətbiq etdiyi rejim bədənin funksiyalarını bərpa etməyə kömək edib. Tina hər payda zülal, sağlam karbohidrat, faydalı yağlar, tərəvəz və meyvə balansını qoruyub. Səhər yeməyində yumurta ağı, kəsmik və yulaf yeyən qadın günorta rasionunda hinduşka ətinə üstünlük verib. Axşam yeməklərində isə karbohidratı tamamilə rasionundan çıxararaq bədənini dincəldib və bişmiş toyuq sinə əti ilə bərabər bol tərəvəz istehlak edib.
Yəni, dörd uşaqlı ana psixoloji çətinliklər səbəbindən 245 kiloqrama qədər kökəlsə də, rejimini dəyişərək, xüsusilə axşamlar karbohidratlı yeməklərdən imtina etməklə tam 154 kiloqram çəki ata bilib.

A woman named Tina, who is a mother of four children, has shown great determination and managed to lose 154 kilograms. After losing her husband, the woman, who fell into depression and gained weight up to 245 kilograms, decided to lose weight for the sake of her children's future. Without any surgical intervention, completely by natural means, she dropped to 90 kilograms.
Thanks to a serious diet and exercise program lasting more than three years, Tina achieved this result and stated that the secret to losing weight was completely changing her diet. The American woman said that she started treating food not as the enemy of the body but as fuel and gave up harmful habits.
The regimen she applied helped restore the body's functions. Tina maintained a balance of protein, healthy carbohydrates, beneficial fats, vegetables, and fruits in every meal. Eating egg whites, cottage cheese, and oats for breakfast, the woman preferred turkey meat for her midday meal. In the evening meals, she completely removed carbohydrates from her diet to let her body rest and consumed plenty of vegetables along with baked chicken breast.
In other words, although the mother of four gained weight up to 245 kilograms due to psychological difficulties, by changing her regimen and especially by giving up carbohydrate-rich meals in the evenings, she was able to lose a full 154 kilograms.