Şəhidlər xiyabanında qeyri-etik videolar çəkən əcnəbilər apellyasiya şikayəti veriblər
Bakıda Şəhidlər xiyabanında qeyri-etik videolar çəkərək sosial şəbəkələrdə paylaşan Səudiyyə Ərəbistanının üç vətəndaşı - Alzaman Mahdi Ali, Alğabr Mohammad Hussain və Alğabr Mahdi Mohammad barələrindəki hökmdən apellyasiya şikayəti veriblər.
Medianews.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, şikayətə Bakı Apellyasiya Məhkəməsində baxılacaq.
Xatırladaq ki, Səbail Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə onlar iki il müddətinə azadlıqdan məhrum ediliblər.
Qeyd edək ki, hadisə ötən ilin avqust ayında baş verib.
İttihama görə, sözügedən şəxslər Şəhidlər xiyabanına gələrək bir neçə şəhidin məzarı üzərində qeyri-etik hərəkətlər ediblər və orada çəkdikləri videonu sosial şəbəkədə yayıblar.
Alzaman Mahdi Ali, Alğabr Mohammad Hussain və Alğabr Mahdi Mohammad Cinayət Məcəlləsinin 245-ci (Qəbir üzərində təhqiredici hərəkət) maddəsi ilə ittiham olunurlar.

В Баку трое граждан Саудовской Аравии - Альзаман Махди Али, Альгабр Мохаммад Хусейн и Альгабр Махди Мохаммад, которые снимали неэтичные видео на Аллее шехидов и распространяли их в социальных сетях, подали апелляцию на вынесенное в отношении них решение.
Medianews.az со ссылкой на "Report" сообщает, что жалоба будет рассматриваться в Бакинском апелляционном суде.
Напомним, что по решению Сабаильского районного суда они были лишены свободы на два года.
Отметим, что инцидент произошел в августе прошлого года.
По обвинению, указанные лица пришли на Аллею шехидов, совершили неэтичные действия на могилах нескольких шехидов и распространили видеозапись в социальных сетях.
Альзаман Махди Али, Альгабр Мохаммад Хусейн и Альгабр Махди Мохаммад обвиняются по статье 245 Уголовного кодекса (оскорбительные действия на могиле).