Trampdan gözlənilməz etiraf -
Medianews.az Milli.Az-a istinadən xəbər verir ki, təxminən 40 dəqiqə davam edən söhbətdə tərəflər iqtisadi əməkdaşlıq, gömrük rüsumları və beynəlxalq məsələləri müzakirə ediblər. Məlumata görə, Tramp danışığın sonunda braziliyalı həmkarına "Səni sevirəm" ifadəsini işlədib.
Bildirilir ki, ABŞ lideri Lula da Silvanın siyasi fəaliyyəti və bioqrafiyasına maraq göstərdiyini də qeyd edib.
Qeyd edək ki, son dövrdə Vaşinqtonun Braziliyadan idxal olunan məhsullara tətbiq etdiyi rüsumlar iki ölkə arasında münasibətlərdə gərginlik yaradıb.

Medianews.az, citing Milli.Az, reports that in the approximately 40-minute conversation, the parties discussed economic cooperation, customs duties, and international issues. According to the information, at the end of the conversation, Trump used the phrase "I love you" to his Brazilian counterpart.
It is reported that the US leader also expressed interest in Lula da Silva’s political activity and biography.
It should be noted that recently, the tariffs imposed by Washington on products imported from Brazil have created tension in the relations between the two countries.