"Kanal D"nin reytinqli serialı “Uzaq Şəhər”in mövsüm finali dramatik hadisələrlə yadda qalıb.
Medianews.az xəbər verir ki, Cihan və Alyanın toy günü baş verən silahlı hücum nəticəsində Boran Albora və Şahin Albora obrazlarının hekayəsi sona çatıb.
Hadisələr zamanı Boran qardaşı Cihanı vurmağa cəhd etsə də, anası Sadakat Albora daha böyük faciənin qarşısını almaq üçün oğlunu güllələyərək öldürüb. Toyda yaralanan Şahin də serialla vidalaşan personajlar arasında olub.
Final bölümündə Alya oğlunu da götürərək Kanadaya yollanıb. Bu gediş yeni mövsümlə bağlı suallar yaradıb.
Digər diqqətçəkən hadisə isə Demirin ölümü olub. Zerrin onu avtomobillə uçurumdan aşağı göndərərək öldürüb və bununla da Demir obrazının hekayəsi başa çatıb.
Beləliklə, mövsüm finalində Boran, Şahin və Demir olmaqla üç əsas obraz serialdan ayrılıb. Demiri canlandıran Ferit Kaya, Şahin rolunun ifaçısı Alper Çankaya isə layihə ilə vidalaşan aktyorlar sırasına qoşulub.
Final səhnələri sosial şəbəkələrdə geniş müzakirələrə səbəb olub. İzləyicilər mövsüm finalını gözlənilməz və təsirli adlandırıblar.

Рейтинговый сериал "Kanal D" “Дальний город” завершил сезон драматическими событиями.
Medianews.az сообщает, что в день свадьбы Джихан и Алии в результате вооружённого нападения закончилась история персонажей Боран Албора и Шахин Албора.
Во время событий Боран пытался застрелить своего брата Джихана, но его мать Садакат Албора, чтобы предотвратить большую трагедию, убила сына, выстрелив в него. Шахин, раненый на свадьбе, также стал одним из персонажей, прощавшихся с сериалом.
В финальной серии Алия с сыном отправилась в Канаду. Этот уход вызвал вопросы относительно нового сезона.
Другим заметным событием стала смерть Демира. Зеррин сбросила его с обрыва на автомобиле, тем самым завершив историю персонажа Демира.
Таким образом, в финале сезона сериал покинули три основных персонажа: Боран, Шахин и Демир. Актеры Ферит Кая, сыгравший Демира, и Альпер Чанкая, исполнивший роль Шахина, присоединились к числу актеров, покинувших проект.
Финальные сцены вызвали широкие обсуждения в социальных сетях. Зрители назвали финал сезона неожиданным и впечатляющим.