ABŞ-də ədalətsiz mühakimə olunanlar
ABŞ administrasiyası Co Bayden də daxil olmaqla, əvvəlki  administrasiyalar dövründə ədalətsiz şəkildə təqib olunanlara kompensasiya ödəmək üçün xüsusi 1,8 milyard dollarlıq fondun yaradılmasını müzakirə edir.
Bu mənbələrə görə, fond yaratmaq ideyası Trampın vəkilləri ilə ABŞ Ədliyyə Nazirliyi arasında danışıqlarda Amerika liderinin Daxili Gəlir Xidmətinə qarşı 10 milyard dollarlıq iddiasının həlli çərçivəsində müzakirə olunur.
Kanal qeyd edir ki, layihənin təfərrüatları hələlik yekunlaşdırılmayıb, lakin fondla bağlı açıqlama bu həftənin əvvəlində verilə bilər./Musavat.com

Those unfairly tried in the USA
The US administration, including Joe Biden, is discussing the creation of a special $1.8 billion fund to compensate those who were unjustly persecuted during previous administrations.
According to sources, the idea of creating the fund is being discussed in negotiations between Trump's lawyers and the US Department of Justice as part of the resolution of the American leader's $10 billion claim against the Internal Revenue Service.
The channel notes that the details of the project have not yet been finalized, but a statement regarding the fund may be made earlier this week./Musavat.com