ABŞ-də ədalətsiz mühakimə olunanlar
ABŞ administrasiyası Co Bayden də daxil olmaqla, əvvəlki  administrasiyalar dövründə ədalətsiz şəkildə təqib olunanlara kompensasiya ödəmək üçün xüsusi 1,8 milyard dollarlıq fondun yaradılmasını müzakirə edir.
Bu mənbələrə görə, fond yaratmaq ideyası Trampın vəkilləri ilə ABŞ Ədliyyə Nazirliyi arasında danışıqlarda Amerika liderinin Daxili Gəlir Xidmətinə qarşı 10 milyard dollarlıq iddiasının həlli çərçivəsində müzakirə olunur.
Kanal qeyd edir ki, layihənin təfərrüatları hələlik yekunlaşdırılmayıb, lakin fondla bağlı açıqlama bu həftənin əvvəlində verilə bilər./Musavat.com

Администрация США, включая Джо Байдена, обсуждает создание специального фонда в размере 1,8 миллиарда долларов для выплаты компенсаций тем, кто был несправедливо преследован при предыдущих администрациях.
По данным этих источников, идея создания фонда обсуждается в рамках переговоров между адвокатами Трампа и Министерством юстиции США по урегулированию иска американского лидера против Налоговой службы на сумму 10 миллиардов долларов.
Канал отмечает, что детали проекта пока не окончательны, но заявление по фонду может быть сделано в начале этой недели./Musavat.com