Akif İslamzadənin vəziyyəti necədi?
Ötən həftə infarkt diaqnozu ilə xəstəxanaya yerləşdirilən və ürəyinə stent qoyulan Akif İslamzadənin vəziyyəti açıqlanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, “Qafqazinfo”nun sorğusuna cavab olaraq Mərkəzi Gömrük Hospitalının Əməliyyatxana anesteziya-reanimasiya şöbəsinin rəisi Tural Sadıqov bildirib ki, Akif İslamzadənin ümumi vəziyyəti ağır stabil olaraq qalır.
“Xəstənin huşu aydındır. Hemodinamik vəziyyətinə uyğun olaraq xəstə aktivləşdirilib. Dərmanların fonunda təzyiqi normal saxlanılır. Miokard infarktı diaqnozu ilə müalicəsi davam etdirilir”.

На прошлой неделе госпитализированный с диагнозом инфаркта и установленным стентом на сердце Акиф Исламзаде, состояние которого было озвучено.
Medianews.az сообщает, что в ответ на запрос "Кавказинфо" начальник отделения анестезии и реанимации операционной Центральной таможенной больницы Турал Садыгов заявил, что общее состояние Акифа Исламзаде остается тяжелым, но стабильным.
"Сознание пациента ясное. В соответствии с его гемодинамическим состоянием пациент активизирован. На фоне медикаментозной терапии давление держится в норме. Лечение с диагнозом инфаркт миокарда продолжается".