Akif İslamzadənin vəziyyəti necədi?
Ötən həftə infarkt diaqnozu ilə xəstəxanaya yerləşdirilən və ürəyinə stent qoyulan Akif İslamzadənin vəziyyəti açıqlanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, “Qafqazinfo”nun sorğusuna cavab olaraq Mərkəzi Gömrük Hospitalının Əməliyyatxana anesteziya-reanimasiya şöbəsinin rəisi Tural Sadıqov bildirib ki, Akif İslamzadənin ümumi vəziyyəti ağır stabil olaraq qalır.
“Xəstənin huşu aydındır. Hemodinamik vəziyyətinə uyğun olaraq xəstə aktivləşdirilib. Dərmanların fonunda təzyiqi normal saxlanılır. Miokard infarktı diaqnozu ilə müalicəsi davam etdirilir”.

The condition of Akif Islamzadeh, who was hospitalized last week with a diagnosis of heart attack and had a stent placed in his heart, has been disclosed.
Medianews.az reports that in response to an inquiry from "Qafqazinfo," Tural Sadigov, the head of the Anesthesia-Resuscitation Department of the Central Customs Hospital Operating Room, stated that Akif Islamzadeh's general condition remains severely stable.
"The patient's consciousness is clear. According to his hemodynamic state, the patient has been activated. His blood pressure is maintained normally under the medication. Treatment with the diagnosis of myocardial infarction continues."