Hücum edən və günahsız insanları öldürən bizik? -
İran bölgədə məsuliyyətli güc olduğunu sübut edib və biz zorakı deyilik. Əksinə, zorakılığa qarşıyıq. Sadəcə davranışımıza baxın.
Bunu İran Xarici İşlər Nazirliyinin sözçüsü İsmayıl Bəqai deyib.
“Minlərlə kilometr uzaqda Amerikaya qarşı hərbi kampaniya başladan bizik? Bir gün ərzində 170 günahsız insanı öldürən bizik? Qərb yarımkürəsində Kuba, Venesuela və digər ölkələrə təzyiq göstərən bizik? Diplomatik proses zamanı iki dəfə bu cür böyük cinayət törədən bizik?
Bir ölkəyə hücum etmək, onun infrastrukturunu dağıtmaq, həmin ölkənin liderini və vətəndaşlarını qətlə yetirmək məsuliyyətli davranış nümunəsidirmi?” - o qeyd edib./axar.az

Иран доказал, что он является ответственным силой в регионе, и мы не являемся насильственными. Напротив, мы против насилия. Просто посмотрите на наше поведение.
Об этом заявил официальный представитель МИД Ирана Исмаил Бегаи.
«Это мы начали военную кампанию против Америки за тысячи километров отсюда? Это мы за один день убили 170 невинных людей? Это мы оказываем давление на Кубу, Венесуэлу и другие страны в западном полушарии? Это мы дважды совершаем такие крупные преступления во время дипломатического процесса?
Является ли примером ответственного поведения нападение на страну, разрушение её инфраструктуры, убийство её лидера и граждан?» — отметил он./axar.az