Hücum edən və günahsız insanları öldürən bizik? -
İran bölgədə məsuliyyətli güc olduğunu sübut edib və biz zorakı deyilik. Əksinə, zorakılığa qarşıyıq. Sadəcə davranışımıza baxın.
Bunu İran Xarici İşlər Nazirliyinin sözçüsü İsmayıl Bəqai deyib.
“Minlərlə kilometr uzaqda Amerikaya qarşı hərbi kampaniya başladan bizik? Bir gün ərzində 170 günahsız insanı öldürən bizik? Qərb yarımkürəsində Kuba, Venesuela və digər ölkələrə təzyiq göstərən bizik? Diplomatik proses zamanı iki dəfə bu cür böyük cinayət törədən bizik?
Bir ölkəyə hücum etmək, onun infrastrukturunu dağıtmaq, həmin ölkənin liderini və vətəndaşlarını qətlə yetirmək məsuliyyətli davranış nümunəsidirmi?” - o qeyd edib./axar.az

Iran has proven to be a responsible power in the region and we are not violent. On the contrary, we are against violence. Just look at our behavior.
This was said by Ismail Baqaei, spokesperson for the Iranian Ministry of Foreign Affairs.
"Are we the ones who started a military campaign against America thousands of kilometers away? Are we the ones who killed 170 innocent people in one day? Are we the ones exerting pressure on Cuba, Venezuela, and other countries in the Western Hemisphere? Are we the ones who committed such a major crime twice during the diplomatic process?
Is attacking a country, destroying its infrastructure, killing that country’s leader and citizens an example of responsible behavior?" he noted./axar.az