Ardanın keçmiş məşqçisindən şok açıqlama:
Publika.az xəbər verir ki, o, Türkiyə mətbuatına verdiyi müsahibədə 20 yaşlı futbolçunun Madrid klubunda psixoloji təzyiqlə üzləşdiyini bildirib. Onun sözlərinə görə, komandada bəzi oyunçular Ardanı hələ də qəbul etmir:
“Müəyyən futbolçular tərəfindən maraqlı davranışlar var. Ardanı hələ də qəbul edə bilməyən bir qrup mövcuddur. Təəssüf ki, bunlar çox böyük eqoya sahib oyunçulardır. “Real” meqaklub olsa da, Arda Gülər bullinqdən əziyyət çəkir”.
Pekmezci qeyd edib ki, futbolçu ona birbaşa şikayət etməsə də, vəziyyətin belə ola biləcəyini əvvəldən bilirdi:
“O, mənə konkret olaraq şikayət etməyib, amma bunun baş verəcəyini bilirdi. Mən də ona təxribatlara uymamağı tövsiyə etdim. Arda çox səbirli biridir, lakin artıq üsyan etməyə başlayıb”.
Mütxəssis həmçinin iddia edib ki, yaxın zamanda Yurgen Klopp klub prezidenti Florentino Peres ilə söhbətində bəzi futbolçuların komandadan ayrılmalı olduğunu bildirib. Serhat Pekmezcinin sözlərinə görə, məhz bəzi oyunçuların davranışları səbəbindən Xabi Alonso da klubdan ayrılıb. Eyni problemi Alvaro Arbeloa da yaşayır.

Shocking statement from Arda's former coach:
Publika.az reports that in an interview with the Turkish media, he stated that the 20-year-old footballer is facing psychological pressure at the Madrid club. According to him, some players in the team still do not accept Arda:
“There are interesting behaviors from certain players. There is a group that still cannot accept Arda. Unfortunately, these are players with very big egos. Although Real is a mega club, Arda Güler is suffering from bullying.”
Pekmezci noted that although the player has not complained to him directly, he knew from the start that such a situation could occur:
“He did not specifically complain to me, but he knew this would happen. I also advised him not to succumb to provocations. Arda is a very patient person, but he has already started to rebel.”
The expert also claimed that recently Jurgen Klopp stated in a conversation with club president Florentino Perez that some players should leave the team. According to Serhat Pekmezci, it was precisely the behavior of some players that caused Xabi Alonso to leave the club. Álvaro Arbeloa is experiencing the same problem.