Azərbaycanda 2 institut
Elm və Təhsil Nazirliyinin tabeliyində Qarabağ Regional Elmi Tədqiqatlar və İnnovasiyalar İnstitutu, həmçinin Tətbiqi Elmlər İnstitutu yaradılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bununla bağlı Baş nazir Əli Əsədov Qərar imzalayıb.
Qərarla müasir infrastruktura və beynəlxalq standartlara uyğun elmi tədqiqat və təcrübi istehsalat bazasına malik publik hüquqi şəxs statuslu aşağıdakı elmi müəssisələr yaradılıb:
- Qarabağ Regional Elmi Tədqiqatlar və İnnovasiyalar İnstitutu;
- Tətbiqi Elmlər İnstitutu.
Nazirlər Kabinetinə publik hüquqi şəxslərin yenidən təşkili və ləğv edilməsi, Elm və Təhsil Nazirliyinə publik hüquqi şəxsin təsisçisinin səlahiyyətlərinə aid edilmiş digər məsələlərin həll edilməsi, eləcə də nizamnamələrin iki ay müddətində təsdiq edilməsi həvalə edilib.

The Karabakh Regional Scientific Research and Innovation Institute and the Institute of Applied Sciences have been established under the Ministry of Science and Education.
Medianews.az reports that the Prime Minister Ali Asadov signed a decree regarding this.
By the decree, the following scientific institutions with the status of a public legal entity, possessing modern infrastructure and a scientific research and experimental production base corresponding to international standards, have been established:
- Karabakh Regional Scientific Research and Innovation Institute;
- Institute of Applied Sciences.
The Cabinet of Ministers has been entrusted with the reorganization and liquidation of public legal entities, and the Ministry of Science and Education with resolving other issues related to the authority of the founder of the public legal entity, as well as approving the charters within two months.