Uqandada təhlükəli Ebola qızdırmasına daha üç yeni yoluxma halı aşkarlanıb və bununla da ölkədə ümumi yoluxma sayı beşə çatıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Uqandanın Səhiyyə Nazirliyinin sosial şəbəkə hesablarında yayılan rəsmi məlumatda bildirilir.
Nazirliyin bəyanatında qeyd olunub ki, aparılan laborator analizlər nəticəsində virusa daha 3 yoluxma faktı təsdiqlənib. Onlardan ikisi ölkədə virusa ilk yoluxan şəxslə birbaşa təmasda olmuş şəxslərdir. Digər yoluxma halı isə hazırda Uqanda ərazisində olan Konqo Demokratik Respublikasının vətəndaşında müəyyən edilib.
Səhiyyə rəsmiləri virusun daha geniş əraziyə yayılmasının qarşısını almaq məqsədilə təmasda olan digər şəxslərin müəyyənləşdirilməsi və nəzarətə götürülməsi istiqamətində təcili tədbirlərə başlayıblar.//Qafqazinfo

In Uganda, three more new cases of the dangerous Ebola fever have been detected, bringing the total number of infections in the country to five.
Medianews.az reports that this was stated in an official announcement published on the social media accounts of Uganda's Ministry of Health.
The ministry's statement noted that laboratory analyses confirmed three more cases of the virus. Two of them were individuals who had direct contact with the first infected person in the country. The other infection was identified in a citizen of the Democratic Republic of Congo currently in Uganda.
Health officials have urgently begun measures to identify and monitor other contacts to prevent the virus from spreading more widely.//Qafqazinfo