“Fənərbağça”nın prezidenti
Sadettin Saran ilə bağlı qanunsuz mərc oyunlarının reklamı və təşviqi iddiaları üzrə aparılan məhkəmə prosesində qərar verilib.
Medianews.az xəbər verir ki, Türkiyə mətbuatının yaydığı məlumata görə, "Fənərbağça"nın prezidenti  Saran barəsində açılmış cinayət işi üzrə məhkəmə hökmünü elan edib. Qərara əsasən, o, 2 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrum etmə cəzası alıb.
İş materiallarında Sadettin Saranın sahibi olduğu yayım platformasında futbol qarşılaşmaları zamanı qanunsuz mərc saytlarının reklamlarının yayımlandığı iddia olunurdu. Məhkəmə prosesi çərçivəsində tərəflərin mövqeləri dinlənilib və yekun qərar qəbul edilib.
Qeyd edək ki, Sadettin Saran daha əvvəl ittihamları qəbul etmədiyini və yayımlanan beynəlxalq matçların siqnalına texniki müdaxilə imkanlarının olmadığını bildirmişdi.
Məhkəmə qərarı Türkiyə idman ictimaiyyətində və sosial şəbəkələrdə geniş müzakirələrə səbəb olub.//Milli.Az

По делу Садеттина Сарана о рекламе и продвижении незаконных азартных игр вынесено судебное решение.
Medianews.az сообщает, что согласно информации турецкой прессы, по уголовному делу, возбужденному против президента "Фенербахче" Сарана, вынесено судебное решение. Согласно постановлению, он получил наказание в виде лишения свободы на 2 года и 6 месяцев.
В материалах дела утверждалось, что на принадлежащей Садеттину Сарану трансляционной платформе во время футбольных матчей транслировалась реклама нелегальных букмекерских сайтов. В ходе судебного процесса были выслушаны позиции сторон и принято окончательное решение.
Отметим, что ранее Садеттин Саран заявлял, что не признает обвинения и у него отсутствуют технические возможности вмешиваться в сигнал международных матчей, которые транслируются.
Решение суда вызвало широкое обсуждение в турецком спортивном сообществе и в социальных сетях.//Milli.Az