Putin İlham Əliyevə TƏŞƏKKÜR ETDİ
Medianews.az xəbər verir ki, bunu Rusiya Prezidenti Vladimir Putin aparıcı beynəlxalq xəbər agentliklərinin rəhbərləri ilə təşkil etdiyi görüşdə bildirib.
"Mən Rusiya ilə Azərbaycan arasındakı münasibətləri çox yaxşı hesab edirəm. Həm iqtisadi, həm də siyasi baxımdan Azərbaycanla həmişə yaxşı münasibətlərimiz olub. Bir neçə il əvvəl strateji əməkdaşlıq müqaviləsi imzaladıq. Bu münasibətlər belə inkişaf edir.
Rusiya İrana humanitar yardım göndərilməsində göstərdiyi köməyə görə İlham Əliyevə minnətdardır", - deyə Rusiya lideri qeyd edib.

Relations between Russia and Azerbaijan have been very good and sincere and continue to be so.
Medianews.az reports that Russian President Vladimir Putin said this during a meeting with the heads of leading international news agencies.
"I consider the relations between Russia and Azerbaijan to be very good. We have always had good relations with Azerbaijan both economically and politically. A few years ago, we signed a strategic cooperation agreement. These relations continue to develop.
Russia is grateful to Ilham Aliyev for the assistance shown in sending humanitarian aid to Iran," the Russian leader noted.