Putin İlham Əliyevə TƏŞƏKKÜR ETDİ
Medianews.az xəbər verir ki, bunu Rusiya Prezidenti Vladimir Putin aparıcı beynəlxalq xəbər agentliklərinin rəhbərləri ilə təşkil etdiyi görüşdə bildirib.
"Mən Rusiya ilə Azərbaycan arasındakı münasibətləri çox yaxşı hesab edirəm. Həm iqtisadi, həm də siyasi baxımdan Azərbaycanla həmişə yaxşı münasibətlərimiz olub. Bir neçə il əvvəl strateji əməkdaşlıq müqaviləsi imzaladıq. Bu münasibətlər belə inkişaf edir.
Rusiya İrana humanitar yardım göndərilməsində göstərdiyi köməyə görə İlham Əliyevə minnətdardır", - deyə Rusiya lideri qeyd edib.

Отношения между Россией и Азербайджаном были и остаются очень хорошими и искренними.
Medianews.az сообщает, что об этом заявил Президент России Владимир Путин на встрече с руководителями ведущих международных новостных агентств.
"Я считаю отношения между Россией и Азербайджаном очень хорошими. Как с экономической, так и с политической точки зрения у нас всегда были хорошие отношения с Азербайджаном. Несколько лет назад мы подписали соглашение о стратегическом сотрудничестве. Эти отношения развиваются именно так.
Россия благодарна Ильхаму Алиеву за помощь, оказанную в отправке гуманитарной помощи в Иран", — отметил российский лидер.