Futbolsevərlərin gözlədiyi xəbər gəldi:
2010-cu il dünya çempionatının məşhur “Waka Waka”, 2014-cü ilin isə “La La La” mahnıları ilə yadda qalan kolumbiyalı müğənni Şakira 2026 FIFA Dünya Çempionatı üçün yeni rəsmi mahnısını açıqlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, ABŞ, Kanada və Meksikanın birgə ev sahibliyi edəcəyi mundialın himni (Dünya Çempionatının rəsmi mahnısı) “Dai Dai” adlanır.
Mahnı nigeriyalı ifaçı Burna Boy ilə duet şəklində hazırlanıb.
Şakiranın sosial media paylaşımında mahnının 14 may tarixində yayımlanacağı qeyd olunub. Yeni bəstə futbol azarkeşləri arasında artıq böyük maraq yaradıb.

Colombian singer Shakira, known for the famous songs "Waka Waka" of the 2010 World Cup and "La La La" of 2014, has announced the new official song for the 2026 FIFA World Cup.
According to Medianews.az, the anthem (official song of the World Cup) of the Mundial, which will be jointly hosted by the USA, Canada, and Mexico, is called "Dai Dai".
The song was prepared as a duet with Nigerian performer Burna Boy.
In Shakira’s social media post, it was noted that the song will be released on May 14. The new composition has already created great interest among football fans.