İsrail ordusunun 3 əsgəri İrana casusluqda
Məlumata görə, İran kəşfiyyatı ilə əməkdaşlıqda şübhəli bilinənlərdən üçü əsgər, bir nəfər isə mülki şəxsdir.
Məlumatda deyilir ki, əsgərlər hələ hərbi xidmətdən əvvəl, yeniyetmə yaşlarında İran kəşfiyyatı ilə əlaqədə olublar və casusluq əməliyyatlarında iştirak ediblər.
İsrail Hərbi Hava Qüvvələrinin texniki məktəbində təlim keçən əsgərlər sözügedən obyektin və ətrafının fotolarını çəkib İrana göndəriblər.
Saxlanılanlar dəmiryolu stansiyaları, ticarət mərkəzləri və təhlükəsizlik kameraları ilə bağlı məlumatları da İran kəşfiyyatına ötürüblər.

3 soldiers of the Israeli army in espionage for Iran
According to the information, three of those suspected of cooperating with Iranian intelligence are soldiers, and one is a civilian.
The report states that the soldiers had contact with Iranian intelligence and participated in espionage operations during their teenage years, before their military service.
The soldiers, who trained at the technical school of the Israeli Air Force, took photos of the mentioned facility and its surroundings and sent them to Iran.
The detainees also transferred information about railway stations, shopping centers, and security cameras to Iranian intelligence.