İş yerini dəyişdirmək istəyən müəllimlər üçün
Dövlət ümumi təhsil müəssisələrində çalışan müəllimlərin iş yerinin dəyişdirilməsi müsabiqəsinin vakansiya seçimi mərhələsinə başlanılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi (MÜTDA) məlumat yayıb.
Müsabiqə qaydalarına əsasən vakansiya seçimi ilkin olaraq şəhid ailəsi üzvləri üçün aktivləşdiriləcək.
Müsabiqə üzrə qeydiyyatdan keçmiş və elektron ərizəsi təsdiqlənmiş şəhid ailəsi üzvləri bu gün saat 11:00-dan etibarən şəxsi səhifələrinə daxil olaraq müvafiq vakant yer seçimi edə bilərlər. İlkin vakansiya seçimi mərhələsi 22 may saat 11:00-dək davam edəcək.
Növbəti mərhələdə digər müsabiqə iştirakçıları üçün vakansiya seçimi prosesi həyata keçiriləcək və bununla bağlı ictimaiyyətə əlavə məlumat veriləcək.
Vakansiya seçimi mərhələsində iştirak edəcək şəxslərə seçim zamanı diqqətli olmaları və seçim tamamlandıqdan sonra elektron ərizələrini təsdiqləməyi unutmamaları tövsiyə olunur.

For teachers who want to change their workplace
The vacancy selection stage of the competition for changing the workplace of teachers working in state general education institutions has begun.
Medianews.az reports that the State Agency for Preschool and General Education (MUTDA) has issued information about this.
According to the competition rules, the vacancy selection will initially be activated for the members of martyr families.
Members of martyr families who have registered for the competition and whose electronic applications have been approved can access their personal pages from 11:00 today and select the relevant vacant position. The initial vacancy selection stage will continue until 11:00 on May 22.
In the next stage, the vacancy selection process will be carried out for other competition participants, and additional information will be provided to the public regarding this.
Those participating in the vacancy selection stage are advised to be careful during the selection and not to forget to confirm their electronic applications after the selection is completed.