İş yerini dəyişdirmək istəyən müəllimlər üçün
Dövlət ümumi təhsil müəssisələrində çalışan müəllimlərin iş yerinin dəyişdirilməsi müsabiqəsinin vakansiya seçimi mərhələsinə başlanılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyi (MÜTDA) məlumat yayıb.
Müsabiqə qaydalarına əsasən vakansiya seçimi ilkin olaraq şəhid ailəsi üzvləri üçün aktivləşdiriləcək.
Müsabiqə üzrə qeydiyyatdan keçmiş və elektron ərizəsi təsdiqlənmiş şəhid ailəsi üzvləri bu gün saat 11:00-dan etibarən şəxsi səhifələrinə daxil olaraq müvafiq vakant yer seçimi edə bilərlər. İlkin vakansiya seçimi mərhələsi 22 may saat 11:00-dək davam edəcək.
Növbəti mərhələdə digər müsabiqə iştirakçıları üçün vakansiya seçimi prosesi həyata keçiriləcək və bununla bağlı ictimaiyyətə əlavə məlumat veriləcək.
Vakansiya seçimi mərhələsində iştirak edəcək şəxslərə seçim zamanı diqqətli olmaları və seçim tamamlandıqdan sonra elektron ərizələrini təsdiqləməyi unutmamaları tövsiyə olunur.

Начался этап выбора вакансий конкурса по смене рабочего места учителей, работающих в государственных учреждениях общего образования.
Medianews.az сообщает, что об этом информирует Государственное агентство по дошкольному и общему образованию (МҮТДА).
Согласно правилам конкурса, первоначально выбор вакансий будет активирован для членов семей шехидов.
Зарегистрировавшиеся на конкурс и подтвердившие электронную заявку члены семей шехидов с сегодняшнего дня с 11:00 смогут войти во свои личные кабинеты и выбрать соответствующее вакантное место. Первый этап выбора вакансий продлится до 11:00 22 мая.
На следующем этапе будет осуществлен процесс выбора вакансий для остальных участников конкурса, и об этом будет дополнительно сообщено общественности.
Лицам, участвующим в этапе выбора вакансий, рекомендуется быть внимательными при выборе и не забывать подтверждать электронные заявки после завершения выбора.