"Kiyevdə döyüş əməliyyatları nəticəsində dağıntılar olacaq".
Bu barədə Ukraynanın keçmiş xarici işlər naziri Dmitri Kuleba "Politika stranı" "Telegram" kanalına müsahibəsində bildirib.
O, Ukrayna paytaxtında "səs-küy yaranacağını" vurğulayıb və bildirib ki, Kiyev sakinləri şəhərdəki dağıntılara psixoloji cəhətdən indidən hazırlaşmalı, bəziləri isə şəhəri tərk etməlidirlər.
"Biz yaşayış binalarının, muzeylərin və müəssisələrin dağıdılmasının şahidi olduq. Bu, psixoloji cəhətdən çətindir, amma biz bu mənzərəyə hazır olmalıyıq", - deyə Dmitri Kuleba qeyd edib.
"Əgər kiminsə əsəbləri dözmürsə, mən bunu tamamilə başa düşürəm, hamıya ağırdır, o zaman Kiyevdəki həyata fasilə verməlisiniz. Mən hər kəsi diqqətli olmağa və təhlükəsizlik qaydalarına riayət etməyə çağırıram", - deyə o əlavə edib.
Xatırladaq ki, ötən gün Rusiya Kiyevə qarşı ardıcıl zərbələrin endirilməsini elan edib və əcnəbilərə Ukrayna paytaxtını mümkün qədər tez tərk etməyi tövsiyə edib./Oxu.Az

"В Киеве в результате боевых действий будут разрушения".
Об этом заявил бывший министр иностранных дел Украины Дмитрий Кулеба в интервью Telegram-каналу "Политика страны".
Он подчеркнул, что в столице Украины "возникнет шум" и отметил, что жители Киева психологически уже сейчас должны готовиться к разрушениям в городе, а некоторые из них должны покинуть город.
"Мы стали свидетелями разрушения жилых домов, музеев и учреждений. Это психологически тяжело, но мы должны быть готовы к этой картине", - отметил Дмитрий Кулеба.
"Если кто-то не выдерживает нервов, я это вполне понимаю, всем тяжело, тогда нужно сделать паузу в жизни в Киеве. Я призываю всех быть внимательными и соблюдать правила безопасности", - добавил он.
Напомним, что вчера Россия объявила о последовательных ударах по Киеву и рекомендовала иностранцам как можно скорее покинуть столицу Украины./Oxu.Az