"Kiyevdə döyüş əməliyyatları nəticəsində dağıntılar olacaq".
Bu barədə Ukraynanın keçmiş xarici işlər naziri Dmitri Kuleba "Politika stranı" "Telegram" kanalına müsahibəsində bildirib.
O, Ukrayna paytaxtında "səs-küy yaranacağını" vurğulayıb və bildirib ki, Kiyev sakinləri şəhərdəki dağıntılara psixoloji cəhətdən indidən hazırlaşmalı, bəziləri isə şəhəri tərk etməlidirlər.
"Biz yaşayış binalarının, muzeylərin və müəssisələrin dağıdılmasının şahidi olduq. Bu, psixoloji cəhətdən çətindir, amma biz bu mənzərəyə hazır olmalıyıq", - deyə Dmitri Kuleba qeyd edib.
"Əgər kiminsə əsəbləri dözmürsə, mən bunu tamamilə başa düşürəm, hamıya ağırdır, o zaman Kiyevdəki həyata fasilə verməlisiniz. Mən hər kəsi diqqətli olmağa və təhlükəsizlik qaydalarına riayət etməyə çağırıram", - deyə o əlavə edib.
Xatırladaq ki, ötən gün Rusiya Kiyevə qarşı ardıcıl zərbələrin endirilməsini elan edib və əcnəbilərə Ukrayna paytaxtını mümkün qədər tez tərk etməyi tövsiyə edib./Oxu.Az

"There will be destruction as a result of combat operations in Kyiv."
Former Ukrainian Foreign Minister Dmytro Kuleba stated this in an interview with the "Politika strany" Telegram channel.
He emphasized that there will be "noise" in the Ukrainian capital and said that Kyiv residents should be psychologically prepared in advance for the destruction in the city, and some should leave the city.
"We have witnessed the destruction of residential buildings, museums, and institutions. This is psychologically difficult, but we must be prepared for this scene," Dmytro Kuleba noted.
"If someone's nerves cannot handle it, I fully understand, it’s hard for everyone, then you should take a break from life in Kyiv. I urge everyone to be cautious and follow safety rules," he added.
Recall that yesterday Russia announced a series of strikes on Kyiv and advised foreigners to leave the Ukrainian capital as soon as possible./Oxu.Az