Laricani Trampı qatil adlandırdı
İran ali rəhbərinin ölkənin Milli Təhlükəsizlik Şurasındakı təmsilçisi Əli Laricani ABŞ Prezidenti Donald Trampı “İran xalqının əsas qatillərindən biri” adlandırıb.
Medianews.az bildirir ki, Laricani bu sözləri Tramp İranda etiraz aksiyaları iştirakçılarına qarşı qətliama görə rəsmi Tehranın nümayəndələri ilə görüşü ləğv edəndən və iranlıları etirazı gücləndirməyə, dövlət binalarını ələ keçirməyə çağırandan sonra  “X” platformasında yazıb.
Əli Laricani “İran xalqının qatilləri” sırasında Trampdan sonra İsrailin baş naziri Benyamin Netanyahunun adını çəkib.

Laricani called Trump a murderer
Iran's Supreme Leader's representative in the country's National Security Council, Ali Larijani, called the US President Donald Trump "one of the main killers of the Iranian people."
Medianews.az reports that Larijani wrote these words on the "X" platform after Trump canceled the meeting with official representatives of Tehran due to the massacre against participants in protests in Iran and called on Iranians to escalate the protests and seize government buildings.
Ali Larijani named the Prime Minister of Israel, Benjamin Netanyahu, after Trump among the "killers of the Iranian people."