Laricani Trampı qatil adlandırdı
İran ali rəhbərinin ölkənin Milli Təhlükəsizlik Şurasındakı təmsilçisi Əli Laricani ABŞ Prezidenti Donald Trampı “İran xalqının əsas qatillərindən biri” adlandırıb.
Medianews.az bildirir ki, Laricani bu sözləri Tramp İranda etiraz aksiyaları iştirakçılarına qarşı qətliama görə rəsmi Tehranın nümayəndələri ilə görüşü ləğv edəndən və iranlıları etirazı gücləndirməyə, dövlət binalarını ələ keçirməyə çağırandan sonra  “X” platformasında yazıb.
Əli Laricani “İran xalqının qatilləri” sırasında Trampdan sonra İsrailin baş naziri Benyamin Netanyahunun adını çəkib.

Представитель Верховного лидера Ирана в Совете национальной безопасности страны Али Лариджани назвал президента США Дональда Трампа «одним из главных убийц иранского народа».
По сообщению Medianews.az, Лариджани написал эти слова на платформе «X» после того, как Трамп отменил встречу с представителями официального Тегерана из-за массовых протестов в Иране и призвал иранцев усилить протесты и захватывать государственные здания.
Али Лариджани в списке «убийц иранского народа» упомянул после Трампа имя премьер-министра Израиля Беньямина Нетаньяху.