Məşhur aktyor BİZNESİNİ SATIR
Türkiyə kinosunun əfsanəvi simalarından olan Metin Akpınar İzmir mərkəzli bir enerji şirkətindəki səhmlərini satışa çıxarıb.
Medianews.az Musavat.com-a istinadən xəbər verir ki, usta sənətçinin bu satışdan təxminən 8 milyon TL gəlir əldə edəcəyi gözlənilir.
Məşhur aktyor bu dəfə yaradıcılığı ilə deyil, investisiya qərarı ilə gündəmə gəlib. Uzun illərdir müxtəlif sektorlara yatırdığı sərmayələrlə diqqət çəkən Akpınarın sözügedən şirkətdə sahib olduğu 476 min 399 ədəd payını satışa çıxardığı bildirilir.
Usta sənətçi təkcə kino karyerası ilə deyil, həm də iş dünyasındakı fəaliyyəti ilə tanınır. Akpınarın yalnız "Borsa İstanbul"da siyahıya alınan şirkətlərdə deyil, həmçinin daşınmaz əmlak, torpaq sahələri və səhiyyə sahələrində də mühüm investisiyaları mövcuddur.
Qeyd edək ki, Metin Akpınarın biznes keçmişi kifayət qədər qədimdir. O, hələ 1992-ci ildə İzmirdə qurulan böyük bir marketlər şəbəkəsinin tərəfdaşlarından biri olub. Bundan əlavə, sənətçinin İzmirdə xəstəxana investisiyalarının da olduğu bildirilir.

Metin Akpınar, one of the legendary figures of Turkish cinema, has put his shares in an İzmir-based energy company up for sale.
Medianews.az, referring to Musavat.com, reports that the master artist is expected to earn approximately 8 million TL from this sale.
The famous actor has come into the spotlight this time not with his creativity but with an investment decision. Akpınar, who has attracted attention with investments in various sectors for many years, is reported to have put up for sale 476,399 shares he owns in the mentioned company.
The master artist is known not only for his film career but also for his activity in the business world. Akpınar has significant investments not only in companies listed on the "Borsa İstanbul" but also in real estate, land properties, and healthcare sectors.
It should be noted that Metin Akpınar's business background is quite long-standing. As early as 1992, he was one of the partners of a large supermarket chain established in İzmir. Additionally, it is reported that the artist has hospital investments in İzmir as well.