"Napoli"nin yeni baş məşqçisi
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə jurnalist Fabritsio Romano "X" sosial şəbəkəsindəki səhifəsində məlumat paylaşıb.
58 yaşlı mütəxəssis Neapol klubunun təklif etdiyi bütün şərtləri qəbul edib və tezliklə müqavilə imzalayacaq. Saziş artıq tamamlanmış hesab olunur.
Ötən mövsümdə Alleqri "Milan"a rəhbərlik edirdi. Onun baş məşqçiliyi altında "rossoneri" 70 xal toplayaraq beşinci yeri tutub. Komanda Çempionlar Liqasına vəsiqə qazana bilməyib.
Antonio Kontenin rəhbərlik etdiyi "Napoli" isə 76 xal qazanaraq turnir cədvəlinin ikinci pilləsində qərarlaşıb./Oxu.az

Массимилиано Аллегри стал новым главным тренером "Наполи".
Medianews.az сообщает, что об этом журналист Фабрицио Романо поделился информацией на своей странице в социальной сети "X".
58-летний специалист принял все условия, предложенные неаполитанским клубом, и скоро подпишет контракт. Соглашение считается уже заключённым.
В прошлом сезоне Аллегри возглавлял "Милан". Под его руководством "россонери" набрали 70 очков и заняли пятое место. Команда не смогла квалифицироваться в Лигу чемпионов.
"Наполи" под руководством Антонио Конте набрал 76 очков и занял второе место в турнирной таблице./Oxu.az