"O qədər təkliflər gəlir ki, deyirlər, iki nöqtə edək"
"50 yaşımdan sonra evim olacaq. 50 yaşım var deyə, başıma iş gəldi deyə, ruhdan niyə düşüm? Sevənlərin sevgisi məni yaşadır".
Bu sözləri müğənni Fədayə laçın "Künc-bucaq" yutub layihəsində deyib. Sənətçi heç bir mənfi hadisənin onun pozitivliyini almayacağını bildirib.
F.Laçın heç vaxt plastik əməliyyat etdirməyəcəyini söyləyib:
"Ehtiyac olsa edərəm. Amma düşünmürəm. Etdirməmək üçün mübarizə aparıram. Çünki o qədər təkliflər gəlir ki... Deyirlər, iki nöqtə edək, azca vuraq. Deyirəm, sonra pis olacaq. Vurdursam, hamıdan gözəl olacağam. Çünki məndən eybəcərlər indi gözəldir. Halbuki vurdurmasalar, çox eybəcər idilər. Üzümə onlar kimi əl gəzdirsəm, gözəl olacağam. Amma beş-altı aylıqdır, sonra qayıdıcaqsan həmin halına. Bəziləri var yanaq çiyninə çatıb. Burundan çox yanaq görünür. O qədər etdirblər ki...". (Axşam.az)

"После 50 лет у меня будет свой дом. Почему я должна падать духом только потому, что мне 50 лет и со мной случилось что-то плохое? Любовь моих близких меня поддерживает".
Эти слова певица Федайе Лачын сказала в проекте на YouTube "Кюнч-букач". Артистка заявила, что никакое негативное событие не сможет отнять у неё позитивный настрой.
Ф. Лачын сказала, что никогда не сделает пластическую операцию:
"Если будет необходимость, сделаю. Но не думаю об этом. Я борюсь за то, чтобы не делать. Потому что очень много предложений поступает... Говорят, давайте сделаем две точечки, немного подправим. Я говорю, потом будет плохо. Если сделаю, буду красивее всех. Потому что из меня уродов сейчас делают красавиц. Хотя если бы не делали, они были очень страшными. Если я подправлю своё лицо, как они, буду красивая. Но это всего на пять-шесть месяцев, потом ты вернёшься к прежнему виду. Некоторые прямо щёки до ушей растянули. Из носа больше щёк видно. Они столько сделали...". (Axşam.az)