"O qədər təkliflər gəlir ki, deyirlər, iki nöqtə edək"
"50 yaşımdan sonra evim olacaq. 50 yaşım var deyə, başıma iş gəldi deyə, ruhdan niyə düşüm? Sevənlərin sevgisi məni yaşadır".
Bu sözləri müğənni Fədayə laçın "Künc-bucaq" yutub layihəsində deyib. Sənətçi heç bir mənfi hadisənin onun pozitivliyini almayacağını bildirib.
F.Laçın heç vaxt plastik əməliyyat etdirməyəcəyini söyləyib:
"Ehtiyac olsa edərəm. Amma düşünmürəm. Etdirməmək üçün mübarizə aparıram. Çünki o qədər təkliflər gəlir ki... Deyirlər, iki nöqtə edək, azca vuraq. Deyirəm, sonra pis olacaq. Vurdursam, hamıdan gözəl olacağam. Çünki məndən eybəcərlər indi gözəldir. Halbuki vurdurmasalar, çox eybəcər idilər. Üzümə onlar kimi əl gəzdirsəm, gözəl olacağam. Amma beş-altı aylıqdır, sonra qayıdıcaqsan həmin halına. Bəziləri var yanaq çiyninə çatıb. Burundan çox yanaq görünür. O qədər etdirblər ki...". (Axşam.az)

"After I turn 50, I will have a home. Why should I be discouraged just because I am 50 and some trouble happened to me? The love of those who love me keeps me alive."
The singer Fədayə Laçın said these words in the "Künc-bucaq" YouTube project. The artist stated that no negative event would take away her positivity.
F. Laçın said she would never undergo plastic surgery:
"I would do it if necessary. But I don’t think about it. I fight against having it done. Because so many offers come... They say, let's just do two spots, a little fixing. I say, it will be bad later. If I get it done, I will be more beautiful than everyone else. Because the ugly ones become beautiful now because of me. Whereas if they didn't do it, they were very ugly. If I touched up my face like they do, I would be beautiful. But it lasts five to six months, then you return to your original state. Some have their cheeks extended to their shoulders. So much has been done on the nose; the cheeks look more prominent. They've had so much done..." (Axşam.az)