Paytaxtın bəzi ərazilərində
Paytaxtın Sabunçu rayonunun Maştağa və Ramana qəsəbələrinin, eləcə də Savalan daş karxanası yaşayış ərazisinin bir hissəsində bu gün saat 12:00-dan 16:00-dək elektrik enerjisinin verilişində müvəqqəti məhdudiyyət yaranacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Maştağa Enerji Təchizatı və Satışı İdarəsi (ETSİ) məlumat yayıb.
Bildirilib ki, buna səbəb idarənin xidmət ərazisində yerləşən 35/6 kV-luq 492 saylı yarımstansiyada yeni - 16 MVA gücündə transformatorun şəbəkəyə qoşulmasının planlaşdırılmasıdır.
Qeyd olunub ki, təmir və yenidənqurma işləri başa çatdıqdan sonra sözügedən ərazilərin elektrik təchizatı yaxşılaşdırılacaq və abonentlər daha keyfiyyətli elektrik enerjisi ilə təmin olunacaqlar.

Today, from 12:00 to 16:00, there will be a temporary restriction in the electricity supply in parts of the residential areas of the Mashtagha and Ramana settlements in the Sabunchu district of the capital, as well as the Savalan stone quarry.
Medianews.az reports that this information was released by the Mashtagha Energy Supply and Sales Department (ETSI).
It was stated that the reason for this is the planned connection of a new 16 MVA capacity transformer to the network at substation No. 492, which operates at 35/6 kV, located in the service area of the department.
It was noted that after the completion of repair and reconstruction works, the electricity supply to the mentioned areas will be improved and subscribers will be provided with higher quality electricity.