Səudiyyə Ərəbistanı Futbol Federasiyasının prezidenti:
Səudiyyə Ərəbistanı Futbol Federasiyasının prezidenti Yasir Əl-Mişal milli komandanın 2026-cı il dünya çempionatındakı uğursuz çıxışından sonra istefa verib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə o, özünün "X" sosial şəbəkə hesabında məlumat paylaşıb.
Səudiyyə Ərəbistanı yığması Uruqvay (1:1) və Kabo-Verde (0:0) komandaları ilə heç-heçə edib, İspaniyaya isə məğlub olaraq (0:4) qrupda sonuncu yeri tutub.
"Mən və həmkarlarım Səudiyyə futboluna xidmət etmək üçün əlimizdən gələni etdik, vətənimizin və azarkeşlərimizin ümidlərini doğrultmağa səmimi qəlbdən çalışdıq. Lakin milli komandamızın dünya çempionatının növbəti mərhələsinə adlaya bilməməsi ümumi hədəflərimizə uyğun gəlməyən bir nəticədir. Buna görə bütün məsuliyyəti öz üzərimə götürür və yığmamızı daha yaxşı mövqedə görmək istəyən hər kəsdən üzr istəyirəm. Hazırkı səlahiyyət müddətimin sonuna qədər işimi davam etdirməmək qərarına gəldim. Qəbul olunmuş qaydalara və reqlamentə uyğun olaraq, yeni direktorlar şurasına seçki üçün namizədlərin irəli sürülməsi prosesinə başlayacağıq", - deyə Əl-Mişal qeyd edib.

The president of the Saudi Arabian Football Federation, Yasir Al-Mishal, resigned after the national team's unsuccessful performance in the 2026 World Cup.
Medianews.az reports that he shared this information on his "X" social media account.
The Saudi Arabian team drew with Uruguay (1:1) and Cape Verde (0:0), and lost to Spain (0:4), finishing last in the group.
"My colleagues and I did our best to serve Saudi football, and sincerely strived to meet the hopes of our homeland and fans. However, the national team's failure to advance to the next stage of the World Cup is a result inconsistent with our overall goals. Therefore, I take full responsibility and apologize to everyone who wants to see our team in a better position. I have decided not to continue my work until the end of my current term. In accordance with accepted rules and regulations, we will start the process of nominating candidates for the election of the new board of directors," Al-Mishal stated.