Səudiyyə Ərəbistanı Futbol Federasiyasının prezidenti:
Səudiyyə Ərəbistanı Futbol Federasiyasının prezidenti Yasir Əl-Mişal milli komandanın 2026-cı il dünya çempionatındakı uğursuz çıxışından sonra istefa verib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə o, özünün "X" sosial şəbəkə hesabında məlumat paylaşıb.
Səudiyyə Ərəbistanı yığması Uruqvay (1:1) və Kabo-Verde (0:0) komandaları ilə heç-heçə edib, İspaniyaya isə məğlub olaraq (0:4) qrupda sonuncu yeri tutub.
"Mən və həmkarlarım Səudiyyə futboluna xidmət etmək üçün əlimizdən gələni etdik, vətənimizin və azarkeşlərimizin ümidlərini doğrultmağa səmimi qəlbdən çalışdıq. Lakin milli komandamızın dünya çempionatının növbəti mərhələsinə adlaya bilməməsi ümumi hədəflərimizə uyğun gəlməyən bir nəticədir. Buna görə bütün məsuliyyəti öz üzərimə götürür və yığmamızı daha yaxşı mövqedə görmək istəyən hər kəsdən üzr istəyirəm. Hazırkı səlahiyyət müddətimin sonuna qədər işimi davam etdirməmək qərarına gəldim. Qəbul olunmuş qaydalara və reqlamentə uyğun olaraq, yeni direktorlar şurasına seçki üçün namizədlərin irəli sürülməsi prosesinə başlayacağıq", - deyə Əl-Mişal qeyd edib.

Президент Федерации футбола Саудовской Аравии Ясир Аль-Мишаль подал в отставку после неудачного выступления национальной сборной на чемпионате мира 2026 года.
Medianews.az сообщает, что об этом он сообщил на своей странице в социальной сети «X».
Сборная Саудовской Аравии сыграла вничью с командами Уругвая (1:1) и Кабо-Верде (0:0), а также проиграла Испании (0:4), заняв последнее место в группе.
«Я и мои коллеги сделали все возможное, чтобы служить саудовскому футболу, искренне старались оправдать надежды нашей родины и болельщиков. Однако тот факт, что наша национальная команда не смогла пройти в следующий этап чемпионата мира, является результатом, не соответствующим нашим общим целям. За это я беру на себя всю ответственность и прошу прощения у всех, кто хочет видеть нашу сборную на более высоком уровне. Я решил не продолжать свою работу до окончания текущего срока полномочий. В соответствии с принятыми правилами и регламентом мы приступим к процессу выдвижения кандидатов для выборов в новый совет директоров», — отметил Аль-Мишаль.