Tramp ona yeni vəzifə verdi
ABŞ prezidenti Donald Tramp ABŞ-ın keçmiş baş prokuroru Pam Bondini Ağ Evin süni intellekt (Sİ) üzrə məsləhət şurasına təyin edib.
Medianews.az xəbər verir ki, Şurada həmçinin Amerika texnologiya korporasiyası Meta-nın baş direktoru Mark Zuckerberg, Nvidia-nın baş direktoru Jensen Huang və Oracle-ın həmtəsisçisi Larry Ellison da daxil olmaqla bir neçə böyük şirkət rəhbəri var.
Portalın məlumatına görə, Bondi şuranın biznes nümayəndələri ilə ABŞ hakimiyyəti arasında əlaqələndirmə işindən məsul olacaq.
Aprel ayının əvvəlində Tramp Bondinin ABŞ Ədliyyə naziri vəzifəsindən istefa verdiyini elan edib. Amerika lideri daha sonra qeyd edib ki, o, "daha sonra elan ediləcək özəl sektorda vacib və tələb olunan bir işə keçəcək".
Mediada yayılan məlumatlara görə, Bondinin istefasının əsas səbəbi Trampın onun uşaq təcavüzünə görə məhkum edilmiş maliyyəçi Ceffri Epşteynin işi üzrə sənədlərin açıqlanması ilə bağlı işindən narazılığı olub. /Musavat.com

Трамп ему дал новое назначение
Президент США Дональд Трамп назначил бывшего генерального прокурора США Пэм Бонди в Совет по искусственному интеллекту при Белом доме.
Medianews.az сообщает, что в Совете также находятся несколько руководителей крупных компаний, включая генерального директора американской технологической корпорации Meta Марка Цукерберга, генерального директора Nvidia Дженсена Хуана и соучредителя Oracle Ларри Эллисона.
По информации портала, Бонди будет отвечать за координацию между деловыми представителями Совета и правительством США.
В начале апреля Трамп объявил об отставке Бонди с поста министра юстиции США. Лидер Америки отметил, что она "перейдет на важную и востребованную работу в частном секторе, которая будет объявлена позднее".
Согласно сообщениям в СМИ, основной причиной отставки Бонди стало недовольство Трампом ее работой по раскрытию документов по делу финансиста Джеффри Эпштейна, осужденного за сексуальное насилие над детьми. /Musavat.com