Türkiyədə lüks hoteldə "gizli otaq" qalmaqalı: Can Yaman və digər məşhurlar diqqət mərkəzində
Türkiyənin İstanbul şəhərində gecə klublarına edilən basqınlar zamanı gözlənilməz hadisə baş verib. Daha əvvəl barəsində saxlanılma qərarı olmayan məşhur aktyor Can Yaman gecə klubunda axtarış zamanı üzərində narkotik maddə aşkarlandıqdan sonra saxlanılıb.
Bu barədə Oxu.Az  məlumat verir.
Məlumata görə, İstanbul Prokurorluğunun koordinasiyası ilə ötən gecə şəhərin müxtəlif yerlərindəki doqquz lüks gecə klubunda eyni vaxtda əməliyyat keçirilib. "Klein Phönix" və "Bebek Hotel" kimi məşhur məkanları hədəf alan basqınlarda İstanbul Narkotik Cinayətləri ilə Mübarizə İdarəsi və jandarm qrupları iştirak edib. Təxminən 100 polis məkanların giriş-çıxışlarını bağlayaraq ətraflı axtarışlar aparıb.
Qeyd edilir ki, prokurorluq Can Yaman barəsində birbaşa saxlanılma orderi verməyibmiş. Lakin gecə klubunda axtarış zamanı məkanda olan aktyorun üzərindən narkotik maddə tapılıb və bu da onun saxlanılmasına səbəb olub.
Türkiyə KİV-in yazdığına görə, aktyorlar Can Yaman və Selen Görgüzel ilə yanaşı, aralarında Ayşe Sağlam, Ceren Alper və yutuberlərin də olduğu ümumilikdə yeddi nəfər saxlanılıb. Saxlanılanlar arasında "Klein Phönix"in meneceri Burak Fahri Yön və müdiri Ayşe Tarım da var.
Həmçinin daha əvvəl saxlanılan model və aparıcı Melisa Şahinin bu dəfə həbs olunduğu bildirilir. Melisa Şahin "Bu tarz benim" və "İşte benim stilim" realiti-şoularındakı çıxışları ilə tanınırdı. İstanbul Prokurorluğu baş verənlərlə bağlı açıqlama verib.
"İstanbul Prokurorluğunun Qaçaqmalçılıq, Narkotik və İqtisadi Cinayətlər üzrə İstintaq Bürosunun dosyesi çərçivəsində, təlimatlarımıza uyğun olaraq, İstanbul Polis İdarəsinin Narkotik Cinayətləri ilə Mübarizə Şöbəsi tərəfindən 6 müəssisədə, Jandarm Narkotik Cinayətləri ilə Mübarizə Şöbəsi tərəfindən isə 1 müəssisədə axtarış və müsadirə əməliyyatı həyata keçirilib. Axtarışlar zamanı narkotik maddə olduğu güman edilən çox miqdarda maye, qalıq maddə, kokain, marixuana, həblər, həssas tərəzi və sursat aşkarlanıb. İstintaq çərçivəsində 7 şübhəli saxlanılıb", - deyə açıqlamada qeyd edilib.
Prodüser Muzaffer Yıldırıma məxsus "Bebek Hotel"ə edilən basqın zamanı hotelin kazinoya çevrildiyi iddia edilib. İddialara görə, Yıldırımın iqamətgahında aparılan axtarış zamanı kazino işçisi, assistent və təmizlik işçisi dəlilləri məhv etməyə çalışarkən saxlanılıbla.
Qeyd olunub ki, prokurorluq hotelin sahibi Muzaffer Yıldırımın bu məkandan narkotik məclisləri üçün istifadə etdiyini iddia edir. Axtarışda iştirak edən 200 jandarm hoteldə "gizli otaq" aşkar edib. Bu otağın səsyazmaların aparıldığı bir yer olduğu ilə bağlı da fikirlər irəli sürülüb.

An unexpected incident occurred during raids on nightclubs in Istanbul, Turkey. The famous actor Can Yaman, who had no previous detention order against him, was detained after drugs were found on him during a search in a nightclub.
Oxu.Az reports on this matter.
According to the information, under the coordination of the Istanbul Prosecutor's Office, an operation was conducted simultaneously last night in nine luxury nightclubs in various parts of the city. The raids targeted popular venues such as "Klein Phönix" and "Bebek Hotel," with participation from the Istanbul Narcotics Crimes Division and gendarmerie teams. Approximately 100 police officers closed off the entrances and exits of the venues and conducted detailed searches.
It is noted that the prosecutor's office did not issue a direct detention order for Can Yaman. However, during the search at the nightclub, drugs were found on the actor present at the venue, which led to his detention.
According to Turkish media, along with actors Can Yaman and Selen Görgüzel, a total of seven people were detained, including Ayşe Sağlam, Ceren Alper, and some YouTubers. Among those detained are the manager Burak Fahri Yön and director Ayşe Tarım of "Klein Phönix."
It is also reported that model and presenter Melisa Şahin, who had been detained previously, was arrested this time. Melisa Şahin was known for her appearances on the reality shows "Bu tarz benim" and "İşte benim stilim." The Istanbul Prosecutor's Office issued a statement regarding the incident.
"Within the file of the Istanbul Prosecutor's Office Investigation Bureau for Smuggling, Narcotics, and Economic Crimes, in accordance with our directives, the Istanbul Police Department Narcotics Crimes Division conducted a search and confiscation operation in 6 establishments, and the Gendarmerie Narcotics Crimes Division in 1 establishment. During the searches, a large quantity of liquid, residue, cocaine, marijuana, pills, sensitive scales, and ammunition suspected to be narcotics were found. Seven suspects have been detained within the scope of the investigation," the statement read.
During the raid on the "Bebek Hotel," owned by producer Muzaffer Yıldırım, it was alleged that the hotel had been turned into a casino. According to claims, during the search at Yıldırım's residence, a casino worker, assistant, and cleaning staff were detained while attempting to destroy evidence.
It was stated that the prosecutor's office alleges that the owner of the hotel, Muzaffer Yıldırım, used this venue for drug parties. The 200 gendarmes involved in the search discovered a "hidden room" in the hotel. There have also been suggestions that this room was a place where voice recordings were made.