Türkiyənin "Uzaq şəhər" serialı təkcə mövzusu ilə deyil, aktyorlarının şəxsi həyatı ilə də diqqət çəkməyə davam edir.
Serialda Zerrin obrazını canlandıran Dilin Döğer ilə Kaya obrazının ifaçısı Atakan Özkaya uzun müddət sevgili olduqları barədə yayılan iddiaları təkzib etsələr də, sonradan münasibətdə olduqlarını təsdiqləyiblər.
Məşhur cütlük mövsüm fasiləsindən istifadə edərək istirahət üçün İspaniyaya yollanıb. Onlar burada romantik anlar yaşayıb və birlikdə çəkdirdikləri fotoları sosial şəbəkədə izləyiciləri ilə bölüşüblər. Atakan Özkaya sevgilisinin paylaşdığı fotolara "Səni çox sevirəm" şərhini yazıb. Onun bu sözləri sosial şəbəkə istifadəçiləri tərəfindən çoxsaylı bəyənmə və müsbət rəylərlə qarşılanıb.
Dilin Döğer daha əvvəl münasibətləri ilə bağlı danışarkən, "Zaman keçdikcə həyat bizi başqa bir nöqtəyə gətirdi. Bəli, birlikdəyik", - sözlərini işlətmişdi.(lent.az)

Турецкий сериал "Далекий город" продолжает привлекать внимание не только своей темой, но и личной жизнью актеров.
Актеры Дилин Дёгер, сыгравшая образ Зерин, и Атакан Ёзкая, исполнивший роль Каи, опровергли распространявшиеся слухи о том, что они долгое время были парой, однако затем подтвердили, что находятся в отношениях.
Известная пара воспользовалась межсезонным перерывом и отправилась отдыхать в Испанию. Там они провели романтичные моменты и поделились в социальных сетях фотографиями, сделанными вместе. Атакан Ёзкая оставил комментарий под фотографиями своей возлюбленной: "Я тебя очень люблю". Его слова были встречены многочисленными лайками и положительными отзывами пользователей соцсетей.
Ранее Дилин Дёгер, говоря об их отношениях, отметила: "Со временем жизнь привела нас в другую точку. Да, мы вместе", – сказала она. (lent.az)