Ali Məhkəməyə yeni təyinatlar -
Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məhkəməsinin hakimi Sənan Məmməd oğlu Qarayevin vəzifəsindən azad edilərək Azərbaycan Ali Məhkəməsinin hakimi təyin ediləcək.
Medianews.az apa-ya istinadən xəbər verir ki, bu, Milli Məclisin Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu komitəsinin bu gün keçirilən iclasında müzakirə edilən və parlamentin plenar iclasına tövsiyə olunan "Azərbaycan Respublikası Ali Məhkəməsi hakimlərinin təyin edilməsi haqqında" layihədə əksini tapıb.
Layihəyə əsasən, Xankəndi Şəhər Məhkəməsinin sədri İlkin Qismət oğlu Abdullayevin vəzifəsinin dəyişdirilərək Azərbaycan  Ali Məhkəməsinin hakimi təyin ediləcək.

Судья Верховного суда Нахичеванской Автономной Республики Санан Маммед оглу Караев будет освобожден от должности и назначен судьей Верховного суда Азербайджана.
Medianews.az со ссылкой на apa сообщает, что это отражено в проекте «О назначении судей Верховного суда Азербайджанской Республики», который был обсужден сегодня на заседании Комитета Милли Меджлиса по правовой политике и государственному строительству и рекомендован к рассмотрению на пленарном заседании парламента.
Согласно проекту, председатель Ханкендиского городского суда Илкин Гисмет оглу Абдуллаев будет переведен и назначен судьей Верховного суда Азербайджана.