Azərbaycanda bu şadlıq sarayı
Qeyd edilib ki, FHN-in Dövlət Yanğın Nəzarəti Xidməti tərəfindən Qusar şəhərində yerləşən "Pəri" şadlıq sarayında keçirilən yoxlama zamanı yanğın təhlükəsizliyi sahəsində çoxsaylı nöqsanların mövcud olduğu, həmin nöqsanların insan həyatı və ya sağlamlığına, ətraf mühitə və dövlətin əmlak maraqlarına birbaşa təhlükə yaratdığı müəyyən edilib.
Məlum olub ki, obyektin mətbəxində yanğın təhlükəsizliyi baxımından standartlara uyğun olmayan qaz sobalarından və daxili qaz xətlərinin birləşməsində rezin borulardan istifadəyə yol verilib, yanğın zamanı insanların təxliyə olunması üçün köçürmə planı tərtib olunmayıb, obyektin tüstü bacası təmizlənməyib və s.
Qeyd olunanları nəzərə alaraq, yanğın təhlükəsizliyi norma və qaydalarının tələblərinin kobud pozulması faktları aşkar edilmiş Qusar şəhərində yerləşən "Pəri" şadlıq sarayının fəaliyyətinin dayandırılması barədə qərar qəbul olunub.

This wedding palace in Azerbaijan
It was noted that during an inspection conducted by the State Fire Control Service of MES at the "Peri" banquet hall located in Qusar city, numerous deficiencies in fire safety were identified, and these deficiencies directly threaten human life or health, the environment, and the state's property interests.
It was revealed that in the kitchen of the facility, usage of gas stoves and rubber hoses at the joints of internal gas lines, which do not comply with fire safety standards, was allowed; an evacuation plan for people during a fire was not developed; the facility's smoke chimney was not cleaned; and so on.
Taking these into account, a decision was made to suspend the operation of the "Peri" banquet hall located in Qusar city due to gross violations of fire safety norms and rules.