“Azərişıq”ın idarə rəislərinə və rəsi müavinlərinə sanksiya tətbiq olundu
Prezident yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyi “Azərişıq” ASC-nin 5 regional (rayon) idarəsinin rəislərinə və rəsi müavinlərinə maliyyə sanksiyası tətbiq edib.
Söhbət Cənub, Şimal-Qərb, Şirvan, Sumqayıt və Yasamal regional (rayon) enerji təchizatı və satışı idarələrindən gedir.
Agentlikdən Medianews.az-a bildiriblər ki, sanksiyaya səbəb rəqabət qanunvericiliyi tələblərinin pozulmasıdır.
Sanksiyaya məruz qalan rəislərin və rəsi müavinlərinin pozuntuda birbaşa iştirak etdikləri vurğulanır.
Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyi “Azərişıq”da araşdırmanı vətəndaş müraciətləri və Energetika Nazirliyinin tabeliyində Enerji Məsələləri Tənzimləmə Agentliyindən daxil olmuş məlumatlar əsasında aparıb.

Sanctions have been imposed on the heads and deputy heads of the management of "Azərışıq"
The State Agency for Antimonopoly and Consumer Market Control under the President has imposed financial sanctions on the heads and deputy heads of 5 regional (district) directorates of "Azerishiq" JSC.
The discussion concerns the regional (district) energy supply and sales directorates of South, Northwest, Shirvan, Sumgait, and Yasamal.
The agency told Medianews.az that the cause of the sanctions is the violation of competition law requirements.
It is emphasized that the heads and deputy heads subjected to sanctions directly participated in these violations.
The State Agency for Antimonopoly and Consumer Market Control conducted the investigation at "Azerishiq" based on citizens' complaints and information received from the Energy Regulatory Agency subordinate to the Ministry of Energy.