13 ildən sonra “Real”a
Medianews.az xəbər verir ki, İspaniya nəhənginin rəhbəri komandanın gələcək planlarından danışarkən, baş məşqçi postu ilə bağlı yayılan iddialara da münasibət bildirib. Peres, portuqaliyalı mütəxəssis Joze Mourinyonun Madrid təmsilçisinə qayıdacağını təsdiqləyib.
O, komandanın yeni uğurlar qazanmaq üçün güclü heyətə malik olduğunu vurğulayaraq, Mourinyonun yenidən kluba qoşulmasının qürurverici olduğunu deyib. Klub rəhbərinin sözlərinə görə, təcrübəli mütəxəssis həm dünyanın ən tanınmış məşqçilərindən biridir, həm də "Real" ailəsinin bir parçası hesab olunur.
Qeyd edək ki, son aylarda Joze Mourinyonun yenidən "Real Madrid"in sükanı arxasına keçəcəyi ilə bağlı müxtəlif iddialar səsləndirilirdi. Təcrübəli çalışdırıcı daha əvvəl 2010-2013-cü illərdə Madrid klubuna rəhbərlik edib və həmin dövrdə komanda ilə bir sıra uğurlara imza atıb.//Milli.Az

После того как Флорентино Перес вновь был избран президентом клуба, он привлек внимание своим заявлением.
Medianews.az сообщает, что руководитель испанского гранда, рассказывая о планах команды на будущее, также отреагировал на слухи о должности главного тренера. Перес подтвердил, что португальский специалист Жозе Моуринью вернется в мадридский клуб.
Он подчеркнул, что у команды есть сильный состав, чтобы достигать новых успехов, и отметил, что возвращение Моуринью в клуб является предметом гордости. По словам главы клуба, опытный специалист является не только одним из самых известных тренеров в мире, но и считается частью семьи "Реала".
Отметим, что в последние месяцы ходили различные слухи о том, что Жозе Моуринью снова сядет на тренерскую скамейку "Реала". Опытный наставник уже возглавлял мадридский клуб в 2010-2013 годах и в тот период добился с командой ряда успехов.//Milli.Az