Britni Spirs və Dua Lipa kimi məşhur ulduzlarla əməkdaşlıq edən tanınmış mahnı müəllifi Talay Rayli qətlə yetirilib. 35 yaşlı musiqiçinin cəsədi Böyük Britaniyanın paytaxtı Londondakı evində tapılıb.
Bu barədə "Standard" nəşri məlumat yayıb. Bildirilib ki, dəhşətli hadisə Londonun şərqindəki Silvertun bölgəsində qeydə alınıb. Xəbərə görə onun bədənində çox sayda bıçaq xəsarəti olub. Nəşr qeyd edib ki, əsl adı Mark Orobiyi olan Talay Rayli təkcə müğənni kimi deyil, həm də istedadlı bəstəkar kimi şöhrət qazanıb.
London polisi hadisəyə dərhal reaksiya verib və elə həmin gün qətldə əli olmaqda şübhəli bilinən üç nəfəri saxlayıb. Lakin sonradan saxlanılanlardan biri girov müqabilində buraxılıb, digər iki nəfər - bir kişi və bir qadın isə heç bir ittiham irəli sürülmədən azadlığa buraxılıb. Bildirilir ki, istintaq cinayətin şahidlərinin axtarışını davam etdirir.
Talay Raylinin yaradıcılıq yolu dünya musiqi sənayesi ilə sıx bağlı olub. Onun ən məşhur müəllif bəstəsi "Make You Mine" adlanır və onun işlədiyi mahnılar Aşer, Cessi Cey və Elli Qoldinq tərəfindən ifa olunub. Musiqiçi Britni Spirs və Dua Lipadan başqa İqqi Azaliya, Kreyq Devid və müğənni Zendaya ilə də işləməyə nail olub./oxu.az

Renowned songwriter Talay Riley, who collaborated with famous stars such as Britney Spears and Dua Lipa, has been murdered. The body of the 35-year-old musician was found in his home in London, the capital of the United Kingdom.
This was reported by the publication "Standard." It was stated that the horrific incident was registered in the Silvertown area of East London. According to the news, there were numerous stab wounds on his body. The publication noted that Talay Riley, whose real name is Mark Orobiyi, gained fame not only as a singer but also as a talented composer.
The London police reacted immediately to the incident and on the same day detained three people suspected of involvement in the murder. However, one of those detained was released in exchange for a hostage, and the other two - a man and a woman - were released without any charges being brought. It is reported that the investigation continues to search for witnesses to the crime.
Talay Riley's creative path was closely connected with the global music industry. His most famous author composition is called "Make You Mine," and the songs he worked on were performed by Usher, Jessie J, and Ellie Goulding. In addition to Britney Spears and Dua Lipa, the musician also managed to work with Iggy Azalea, Craig David, and singer Zendaya./oxu.az