Pakistan administrasiyası altında olan Azad Kəşmirdə sabah keçirilməsi planlaşdırılan etiraz aksiyasından əvvəl etirazçılarla təhlükəsizlik qüvvələri arasında toqquşma baş verib.
Medianews.az xəbər verir ki, toqquşmalarda 4 polis əməkdaşı da daxil olmaqla 11 nəfər həlak olub, 23 nəfər yaralanıb. Hadisələrin seçkilərdən əvvəl qanunverici orqanda ayrılan parlament yerlərinə qarşı reaksiyalardan qaynaqlandığı güman edilir.
JAAC parlamentdəki 45 yerdən 12-sinin qaçqınlar üçün ayrılmasına qarşı çıxır.
Komitə Pakistanın Kəşmir xaricindəki bölgələrində yaşayan namizədlər üçün ayrılmış yerlərin ləğv edilməsini tələb edir.
Toqquşmalardan sonra bölgədə təhlükəsizlik xəbərdarlığı verilib və yeni etirazların daha böyük hadisələrə səbəb ola biləcəyi ilə bağlı narahatlıqlar var. Hakimiyyət orqanları ictimai asayişi qorumaq üçün əlavə təhlükəsizlik qüvvələrinin yerləşdirildiyini açıqlayıb.//Milli.Az

Pre-election rally in Pakistan:
Clashes occurred between protesters and security forces before the protest planned to be held tomorrow in Azad Kashmir under the Pakistani administration.
Medianews.az reports that 11 people, including 4 police officers, died in the clashes, and 23 others were injured. It is suspected that the incidents stemmed from reactions to the parliamentary seats allocated in the legislative body before the elections.
JAAC opposes the allocation of 12 out of 45 parliamentary seats in the parliament for refugees.
The committee demands the cancellation of the seats allocated for candidates living in regions outside Kashmir in Pakistan.
After the clashes, a security warning was issued in the region, and there are concerns that new protests could lead to larger incidents. Authorities announced that additional security forces have been deployed to maintain public order.//Milli.Az