Pakistan administrasiyası altında olan Azad Kəşmirdə sabah keçirilməsi planlaşdırılan etiraz aksiyasından əvvəl etirazçılarla təhlükəsizlik qüvvələri arasında toqquşma baş verib.
Medianews.az xəbər verir ki, toqquşmalarda 4 polis əməkdaşı da daxil olmaqla 11 nəfər həlak olub, 23 nəfər yaralanıb. Hadisələrin seçkilərdən əvvəl qanunverici orqanda ayrılan parlament yerlərinə qarşı reaksiyalardan qaynaqlandığı güman edilir.
JAAC parlamentdəki 45 yerdən 12-sinin qaçqınlar üçün ayrılmasına qarşı çıxır.
Komitə Pakistanın Kəşmir xaricindəki bölgələrində yaşayan namizədlər üçün ayrılmış yerlərin ləğv edilməsini tələb edir.
Toqquşmalardan sonra bölgədə təhlükəsizlik xəbərdarlığı verilib və yeni etirazların daha böyük hadisələrə səbəb ola biləcəyi ilə bağlı narahatlıqlar var. Hakimiyyət orqanları ictimai asayişi qorumaq üçün əlavə təhlükəsizlik qüvvələrinin yerləşdirildiyini açıqlayıb.//Milli.Az

В управляемом Пакистаном Азад-Кашмире перед запланированной на завтра акцией протеста произошли столкновения между протестующими и силами безопасности.
Как сообщает Medianews.az, в столкновениях погибли 11 человек, в том числе 4 сотрудника полиции, а 23 человека получили ранения. Считается, что события произошли на фоне реакций на места в парламенте, выделенные в законодательном органе до выборов.
JAAC выступает против выделения 12 из 45 мест в парламенте для беженцев.
Комитет требует отмены выделенных мест для кандидатов, проживающих в районах Пакистана за пределами Кашмира.
После столкновений в регионе объявлена тревога безопасности, и существуют опасения, что новые протесты могут привести к более серьёзным инцидентам. Власти сообщили о размещении дополнительных сил безопасности для обеспечения общественного порядка.//Milli.Az