UFC Şöhrət Zalının üzvü, yarımağır və ağır çəkidə sabiq çempion Daniel Kormye Con Consla mümkün güləş görüşü barədə açıqlama verib.
Medianews.az İdman.Biz-ə istinadən bildirir ki, amerikalı sabiq döyüşçü Consun onunla güləş qarşılaşmasına razılıq vermədiyini bildirib.
Kormyenin sözlərinə görə, tərəflərə bu görüş üçün yeddi rəqəmli qonorar təklif olunub:
"Con istəyirdi ki, görüşdə ağrıdıcı və təslim etmə fəndlərinə icazə verilsin. Mən isə dedim: "Yox, buna getməyəcəyəm. Biz elə bir görüş keçirməliyik ki, xallar hesablansın və səkkiz dəqiqədən sonra qalib bəlli olsun". Buna görə razılaşmadım.
Mən həmişə Consu 10:0 hesabı ilə məğlub edəcəyəm. Bunu mən də bilirəm, Cons da bilir. Məni bu güləş görüşünə təhrik etməyin. 47 yaşımda onu 10:0 udacağam. Problem də budur: mən bilirəm ki, onu 10:0 məğlub edəcəyəm, o da bunu bilir. Buna görə mənimlə bu görüşə razılıq verməyəcək".
Kormye böyük qonorar təklifinin onu maraqlandırdığını gizlətməyib:
"Bizə bu görüş üçün təklif olunan məbləğ yeddi rəqəmlidir. Güləş görüşü üçün! Mənə belə qonorara güləşməyi təklif edirsinizsə, bütün günü buna hazıram".
Qeyd edək ki, Cons və Kormye UFC tarixinin ən prinsipial rəqiblərindən sayılırlar. Onlar ilk dəfə 2015-ci ildə UFC 182 turnirində üz-üzə gəliblər. Həmin döyüşdə Cons hakimlərin yekdil qərarı ilə qalib gəlib. 2017-ci ildə UFC 214-də keçirilən revanşda isə Cons Kormyeni nokauta salsa da, dopinq testi müsbət çıxdığı üçün nəticə ləğv edilib və döyüş baş tutmamış sayılıb.

UFC Hall of Famer, former light heavyweight and heavyweight champion Daniel Cormier has made a statement regarding a possible wrestling match with Jon Jones.
Medianews.az, citing İdman.Biz, reports that the American former fighter stated that Jon Jones did not agree to fight him.
According to Cormier, a seven-figure fee was offered to the parties for this match:
"Jon wanted the match to allow painful and submission moves. I said: 'No, I won’t go for that. We should have a match where points are counted and the winner is decided after eight minutes.' Therefore, I did not agree.
I will always defeat Jones by a score of 10:0. I know it, and Jones knows it too. Don’t provoke me into this wrestling match. At 47, I will beat him 10:0. That’s the problem: I know I will defeat him 10:0, and he knows that as well. Therefore, he will not agree to this match with me."
Cormier did not hide that the large fee offer interested him:
"The amount offered to us for this match is seven figures. For a wrestling match! If you offer me such a fee for wrestling, I am ready for it all day long."
It should be noted that Jones and Cormier are considered one of the most principled rivals in UFC history. They first faced each other in 2015 at UFC 182. In that fight, Jones won by unanimous decision of the judges. In the 2017 rematch at UFC 214, although Jones knocked Cormier out, the result was annulled because Jones tested positive in a doping test, and the fight was considered as never having taken place.