UFC Şöhrət Zalının üzvü, yarımağır və ağır çəkidə sabiq çempion Daniel Kormye Con Consla mümkün güləş görüşü barədə açıqlama verib.
Medianews.az İdman.Biz-ə istinadən bildirir ki, amerikalı sabiq döyüşçü Consun onunla güləş qarşılaşmasına razılıq vermədiyini bildirib.
Kormyenin sözlərinə görə, tərəflərə bu görüş üçün yeddi rəqəmli qonorar təklif olunub:
"Con istəyirdi ki, görüşdə ağrıdıcı və təslim etmə fəndlərinə icazə verilsin. Mən isə dedim: "Yox, buna getməyəcəyəm. Biz elə bir görüş keçirməliyik ki, xallar hesablansın və səkkiz dəqiqədən sonra qalib bəlli olsun". Buna görə razılaşmadım.
Mən həmişə Consu 10:0 hesabı ilə məğlub edəcəyəm. Bunu mən də bilirəm, Cons da bilir. Məni bu güləş görüşünə təhrik etməyin. 47 yaşımda onu 10:0 udacağam. Problem də budur: mən bilirəm ki, onu 10:0 məğlub edəcəyəm, o da bunu bilir. Buna görə mənimlə bu görüşə razılıq verməyəcək".
Kormye böyük qonorar təklifinin onu maraqlandırdığını gizlətməyib:
"Bizə bu görüş üçün təklif olunan məbləğ yeddi rəqəmlidir. Güləş görüşü üçün! Mənə belə qonorara güləşməyi təklif edirsinizsə, bütün günü buna hazıram".
Qeyd edək ki, Cons və Kormye UFC tarixinin ən prinsipial rəqiblərindən sayılırlar. Onlar ilk dəfə 2015-ci ildə UFC 182 turnirində üz-üzə gəliblər. Həmin döyüşdə Cons hakimlərin yekdil qərarı ilə qalib gəlib. 2017-ci ildə UFC 214-də keçirilən revanşda isə Cons Kormyeni nokauta salsa da, dopinq testi müsbət çıxdığı üçün nəticə ləğv edilib və döyüş baş tutmamış sayılıb.

Член Зала славы UFC, бывший чемпион в полутяжелом и тяжелом весе Даниэл Кормье прокомментировал возможный поединок с Джоном Джонсом.
Medianews.az, ссылаясь на İdman.Biz, сообщает, что американский бывший боец заявил, что Джонс не согласился на бой с ним.
По словам Кормье, сторонам было предложено семизначное гонорарное вознаграждение за этот поединок:
"Джонс хотел, чтобы в поединке разрешили болевые и удушающие приемы. Я же сказал: "Нет, я на это не пойду. Мы должны провести такой поединок, в котором будет подсчет очков и победитель будет определен через восемь минут". Поэтому я не согласился.
Я всегда побежу Джонса со счетом 10:0. Это знаю я, это знает и Джонс. Не провоцируйте меня на этот поединок. В 47 лет я побежу его 10:0. В этом и проблема: я знаю, что одержу над ним победу 10:0, он это тоже знает. Поэтому он не согласится на этот бой со мной".
Кормье не скрывал заинтересованность большим гонораром:
"Сумма, предложенная нам за этот бой, — семизначная. За поединок! Если вы предлагаете мне такой гонорар, чтобы драться, я готов посвятить этому целый день".
Отметим, что Джонс и Кормье считаются одними из самых принципиальных соперников в истории UFC. Они впервые встретились в 2015 году на турнире UFC 182. В том бою Джонс победил единогласным решением судей. В 2017 году на UFC 214 в реванше Джонс нокаутировал Кормье, но результат был аннулирован из-за положительного допинг-теста, и бой был признан несостоявшимся.