"Koroğlu" Nəqliyyat Mübadilə Mərkəzi yaxınlığında hərəkət istiqamətləri dəyişdirilir.
Medianews.az bildirir ki, Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən bildirilib ki, aparılan təhlillərə əsasən Nəqliyyat Mübadilə Mərkəzinin çıxış hissəsində, xüsusilə də Heydər Əliyev prospekti və Bəşir Bünyadov küçəsi istiqamətində nəqliyyat vasitələrinin qanunsuz dayanması və durması nəticəsində avtobusların hərəkətində ciddi ləngimələr yaranırdı. Bu hal ictimai nəqliyyatın hərəkət qrafikinin pozulmasına səbəb olurdu. Buna görə də ərazidə nəqliyyatın hərəkətinin daha səmərəli təşkili məqsədilə hərəkət istiqamətlərində dəyişikliklər edilir.
Avtobusların Nəqliyyat Mübadilə Mərkəzindən çıxışının eyni yol sahəsi vasitəsilə birbaşa Heydər Əliyev prospektinə təmin edilməsi, bununla da hərəkətdə yaranan ləngimələrin minimuma endirilməsi planlaşdırılır. Digər nəqliyyat vasitələri isə yeni hərəkət trayektoriyası ilə Milli Gimnastika Arenası və "Koroğlu" dəmiryol dayanacağı istiqamətində hərəkət edə biləcəklər.
Həm avtobus, həm də digər nəqliyyat vasitələrinin sürücüləri bu dəyişiklikdən sonra ərazidəki xaotik vəziyyətin aradan qalxacağına ümid edirlər.

Направления движения возле транспортного пересадочного центра "Короглу" изменяются.
Medianews.az сообщает, что из Агентства по надземному транспорту сообщили: согласно проведённым анализам, в выходной части транспортного пересадочного центра, особенно в направлении проспекта Гейдара Алиева и улицы Бешира Бюнядова, из-за незаконной остановки и стоянки транспортных средств возникали серьёзные задержки в движении автобусов. Эта ситуация приводила к нарушению графика движения общественного транспорта. В связи с этим для более эффективной организации движения транспорта в данном районе в направлениях движения вносятся изменения.
Планируется обеспечить выезд автобусов из транспортного пересадочного центра на проспект Гейдара Алиева напрямую по одной и той же полосе движения, что позволит свести к минимуму задержки в движении. Другие транспортные средства смогут двигаться по новой траектории в направлении Национальной арены гимнастики и железнодорожной станции "Кооглу".
И водители как автобусов, так и других транспортных средств надеются, что после этих изменений хаотичная ситуация в районе будет устранена.