"Koroğlu" Nəqliyyat Mübadilə Mərkəzi yaxınlığında hərəkət istiqamətləri dəyişdirilir.
Medianews.az bildirir ki, Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən bildirilib ki, aparılan təhlillərə əsasən Nəqliyyat Mübadilə Mərkəzinin çıxış hissəsində, xüsusilə də Heydər Əliyev prospekti və Bəşir Bünyadov küçəsi istiqamətində nəqliyyat vasitələrinin qanunsuz dayanması və durması nəticəsində avtobusların hərəkətində ciddi ləngimələr yaranırdı. Bu hal ictimai nəqliyyatın hərəkət qrafikinin pozulmasına səbəb olurdu. Buna görə də ərazidə nəqliyyatın hərəkətinin daha səmərəli təşkili məqsədilə hərəkət istiqamətlərində dəyişikliklər edilir.
Avtobusların Nəqliyyat Mübadilə Mərkəzindən çıxışının eyni yol sahəsi vasitəsilə birbaşa Heydər Əliyev prospektinə təmin edilməsi, bununla da hərəkətdə yaranan ləngimələrin minimuma endirilməsi planlaşdırılır. Digər nəqliyyat vasitələri isə yeni hərəkət trayektoriyası ilə Milli Gimnastika Arenası və "Koroğlu" dəmiryol dayanacağı istiqamətində hərəkət edə biləcəklər.
Həm avtobus, həm də digər nəqliyyat vasitələrinin sürücüləri bu dəyişiklikdən sonra ərazidəki xaotik vəziyyətin aradan qalxacağına ümid edirlər.

Directions near the "Koroğlu" Transport Exchange Center are being changed.
Medianews.az reports that the Surface Transport Agency stated that according to the conducted analysis, at the exit part of the Transport Exchange Center, especially in the direction of Heydar Aliyev Avenue and Bashir Bunyadov Street, illegal stopping and parking of vehicles caused serious delays in the movement of buses. This situation disrupted the public transport schedule. Therefore, to organize the transport movement in the area more efficiently, changes are being made to the directions of movement.
It is planned to ensure that buses exit the Transport Exchange Center directly to Heydar Aliyev Avenue via the same road section, thereby minimizing delays in traffic. Other vehicles will be able to move along the new route towards the National Gymnastics Arena and the "Koroğlu" railway station.
Both bus and other vehicle drivers hope that after this change, the chaotic situation in the area will be resolved.