Baş nazir istefa verdi
Danın sözlərinə görə, Veştea mühüm inzibati vəzifələrdə çalışıb, xüsusən də Rışnov meri, dairə şurasının sədri olub, həmçinin ölkəyə əhəmiyyətli Avropa investisiyaları cəlb etməklə inkişaf naziri postunda uğurlu iş aparıb.
"O, inkişafda maraqlı olan insandır, inamlı Qərb tərəfdarı, yüksək mənəvi dəyərlərə malik və dialoqa hazır olan şəxsdir və nəhayət, o, uzun müddət büdcələrlə işləyən və onların idarə olunmasına cavabdehlik daşıyan bir insandır. Buna görə də əminəm ki, o, bu vəzifənin öhdəsindən uğurla gələcək", – Rumıniya Prezidenti bildirib.
Eyni zamanda Dan Tomaka işinə nümayiş etdirdiyi sadiqliyə və məsuliyyətə görə təşəkkür edib./Modern.az

Президент Румынии Никошур Дан Эуджен Томак объявил об отставке с поста премьер-министра.
По словам Дана, Вещтеа занимал важные административные должности, в частности был мэром Рыжнова, председателем окружного совета, а также успешно работал на посту министра развития, привлекая значительные европейские инвестиции в страну.
"Он человек, заинтересованный в развитии, уверенный западный сторонник, обладающий высокими моральными ценностями и готовый к диалогу, и наконец, он человек, долгое время работавший с бюджетами и несущий ответственность за их управление. Поэтому я уверен, что он успешно справится с этой должностью", – заявил президент Румынии.
Одновременно Дан Томак поблагодарил его за проявленную преданность и ответственность в работе./Modern.az