Britaniya Rusiya tankerini ələ keçirdi
Britaniya Silahlı Qüvvələri La-Manş sularında Rusiyanın “kölgə donanması”na məxsus neft tankerini ələ keçirib.
Bu barədə Britaniya Baş naziri Keyr Starmer X hesabında yazıb.
"Bu gün səhər tezdən mən Silahlı Qüvvələrimizə La-Manşdan keçməyə cəhd edən “kölgə donanması”nın neft tankerini ələ keçirmək əmri verdim. Bu uğurlu əməliyyat Rusiyaya növbəti zərbəni vurur və Ukraynadakı müharibəni qidalandıranlara gizlənmələrinə imkan verməyəcəyimizi xatırladır", - Starmer bildirib.
Baş nazir ölkənin təhlükəsizliyini təmin edən hərbçilərə və hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşlarına təşəkkür edib./axar.az

Великобритания захватила российский танкер
Вооружённые силы Великобритании захватили в проливе Ла-Манш нефтяной танкер «теневого флота» России.
Об этом написал премьер-министр Великобритании Киир Стармер в своём аккаунте в X.
«Сегодня рано утром я отдал приказ нашим Вооружённым силам захватить нефтяной танкер «теневого флота», который пытался пройти через Ла-Манш. Эта успешная операция наносит очередной удар по России и напоминает тем, кто поддерживает войну в Украине, что мы не позволим им прятаться», — заявил Стармер.
Премьер-министр выразил благодарность военнослужащим и сотрудникам правоохранительных органов, обеспечивающим безопасность страны./axar.az