Britaniya Rusiya tankerini ələ keçirdi
Britaniya Silahlı Qüvvələri La-Manş sularında Rusiyanın “kölgə donanması”na məxsus neft tankerini ələ keçirib.
Bu barədə Britaniya Baş naziri Keyr Starmer X hesabında yazıb.
"Bu gün səhər tezdən mən Silahlı Qüvvələrimizə La-Manşdan keçməyə cəhd edən “kölgə donanması”nın neft tankerini ələ keçirmək əmri verdim. Bu uğurlu əməliyyat Rusiyaya növbəti zərbəni vurur və Ukraynadakı müharibəni qidalandıranlara gizlənmələrinə imkan verməyəcəyimizi xatırladır", - Starmer bildirib.
Baş nazir ölkənin təhlükəsizliyini təmin edən hərbçilərə və hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşlarına təşəkkür edib./axar.az

The British Armed Forces have seized an oil tanker belonging to Russia's "shadow fleet" in the English Channel.
British Prime Minister Keir Starmer wrote about this on his X account.
"Early this morning, I ordered our Armed Forces to seize an oil tanker from the 'shadow fleet' attempting to pass through the English Channel. This successful operation strikes another blow to Russia and reminds those fueling the war in Ukraine that we will not allow them to hide," Starmer stated.
The Prime Minister thanked the soldiers and law enforcement officers who ensure the country's security./axar.az