ABŞ, Kanada və Meksikada keçiriləcək 2026-cı il dünya çempionatında iştirak edəcək bir çox milli komanda anomal isti hava şəraiti səbəbindən ehtiyat futbolçulara matçları paltardəyişmə otağından izləməyə icazə vermək imkanını nəzərdən keçirir.
Bu barədə "The Touchline" nəşri "X" sosial şəbəkə hesabında məlumat yayıb.
Mənbənin verdiyi məlumata görə, belə bir hal baş verərsə, komanda əvəzetmə etmək istədikdə baş məşqçinin köməkçisi ehtiyat oyunçular skamyasından paltardəyişmə otağına yollanacaq və futbolçuları isinmə hərəkətlərinə göndərəcək.
Daha əvvəl FIFA futbolçuların su içə bilməsi üçün hakimlərə hər matçda iki dəfə fasilə vermək öhdəliyi qoyub.
Dünya çempionatı iyunun 11-də başlayacaq. Turnirin açılış oyununda Meksika yığması Cənubi Afrika Respublikası millisi ilə qarşılaşacaq./Oxu.Az

В 2026 году на чемпионате мира, который пройдет в США, Канаде и Мексике, множество национальных команд рассматривает возможность разрешить запасным футболистам наблюдать матчи из раздевалки из-за аномально жаркой погоды.
Об этом сообщает издание "The Touchline" в своем аккаунте в социальной сети "X".
По информации источника, в случае такого сценария, когда команда захочет произвести замену, ассистент главного тренера отправится от скамейки запасных в раздевалку и направит футболистов на разминку.
Ранее ФИФА обязала судей предоставлять два перерыва в каждом матче, чтобы футболисты могли пить воду.
Чемпионат мира начнется 11 июня. В матч открытия турнира сборная Мексики встретится с командой Южно-Африканской Республики./Oxu.Az