Dörd ərəb ölkəsindən Azərbaycana gəlmək tam sadələşdi
Gələn il fevralın 15-dək Səudiyyə Ərəbistanı, Oman, Küveyt, Bəhreyn vətəndaşları ölkəmizə 3 dəfə (hər gəlişdə 30 gün) vizasız gələ bilərlər. 4-cü dəfədə viza alınmalıdır.
Qayda bu il fevralın 15-də qüvvəyə minib.
Turizm eksperti Cəfər Qarayev Medianews.az-a deyib ki, 2016-cı ilin fevralından Körfəz ölkələrinin vətəndaşları Azərbaycana gələndə vizanı hava limanında alırdılar: “Yəni onlara sadələşdirilmiş viza rejimi tətbiq olunurdu. İndi səfər imkanları daha da sadələşdirilib. İldə üç dəfə vizasız gələ biləcəklər. Həmin ölkələrdə oturumu, müvəqqəti yaşamaq hüququ olanlar da Azərbaycana rahat gələ biləcəklər, çünki onlara sadələşdirilmiş vizanın tətbiqinə başlanıb, vizanı birbaşa ölkəmizin hava limanında alacaqlar”.

До 15 февраля следующего года граждане Саудовской Аравии, Омана, Кувейта, Бахрейна могут приезжать в нашу страну без визы 3 раза (каждый раз на 30 дней). При 4-м приезде необходимо получить визу.
Правило вступило в силу 15 февраля этого года.
Эксперт по туризму Джафар Караев Medianews.az сообщил, что с февраля 2016 года граждане стран Залива при въезде в Азербайджан получали визу в аэропорту: «То есть для них применялся упрощённый визовый режим. Сейчас возможности для поездок ещё больше упрощены. Они смогут приезжать без визы три раза в год. Те, кто имеют вид на жительство или право временного проживания в этих странах, также смогут легко приезжать в Азербайджан, потому что для них начато применение упрощённой визы, визу они будут получать непосредственно в аэропорту нашей страны».