Amerikanın əsgərlərini bir zərbə ilə yerə yıxdı -
Cənubi Koreyanın Pyonqtek şəhərində 30 yaşlarında olduğu bildirilən sərxoş bir şəxs iki ABŞ əsgərinə hücum edib.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə ABŞ-nin Camp Humphreys hərbi bazasının yerləşdiyi ərazidə baş verib.
Təhlükəsizlik kamerasının qeydə aldığı görüntülərdə hücum edən şəxsin əvvəlcə 20 yaşlı ABŞ ordusu əsgərinə yumruq vurduğu, əsgərin isə aldığı zərbədən sonra asfaltın üzərinə yıxıldığı görünür. Bundan sonra şübhəli ikinci əsgərə də hücum edib.
Hadisə şahidlərinin məlumatı əsasında əraziyə gələn polis əməkdaşları hücumçunu hadisə yerində saxlayıblar. Faktla bağlı araşdırma aparılır.
Yaralanan ABŞ əsgərlərinin sağlamlıq vəziyyəti ilə bağlı rəsmi qurumlar hələlik ətraflı məlumat yaymayıb.
Hadisənin təhlükəsizlik kamerasına düşən görüntüləri sosial şəbəkələrdə və Cənubi Koreya mətbuatında geniş müzakirələrə səbəb olub.

В городе Пхёнтек, Южная Корея, пьяный человек в возрасте около 30 лет напал на двух военнослужащих США.
Medianews.az сообщает, что инцидент произошел на территории военной базы США Camp Humphreys.
На записях с камеры безопасности видно, как нападавший сначала ударил 20-летнего военнослужащего Армии США кулаком, после чего солдат упал на асфальт под действием удара. Затем подозреваемый напал и на второго военнослужащего.
Полиция, прибывшая на место происшествия по сообщениям очевидцев, задержала нападавшего на месте. По факту проводятся расследования.
Официальные органы пока не предоставили подробной информации о состоянии здоровья пострадавших военнослужащих США.
Записи с камеры безопасности, заснявшей инцидент, вызвали широкий резонанс в социальных сетях и прессе Южной Кореи.