Hazırda bu yerlərə yağış və qar yağır -
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən Medianews.az-a verilən məlumata görə, ölkə ərazisinin bəzi yerlərində arabir şimşək çaxır, yağış, Şahdağa isə qar yağır. Ayrı-ayrı yerlərdə intensiv xarakterlidir.
Səhər saatlarından Bakıda və Abşeron yarımadasında da yağış yağması müşahidə olunur.
Respublikanın rayonlarına düşən yağıntının miqdarı Lerikdə 8, Zaqatalada 6, Qax, Tovuzda 4, Sədərək, Gədəbəy, Ağstafa, Ceyrançöldə 3, Lənkəran, Astara, Yardımlı, Altıağac, Şəki, Balakəndə 2, Quba, Daşkəsən, Şahdağ, Şamaxı, Qobustan, Qusar, Xaçmaz, İmişli, Xaltan, Şabran, Göyçay, Zərdab, Kürdəmir, Sabirabad, Şahbuz, Kəlbəcər, Laçın, Qubadlı, Şuşa, Xankəndi, Xocalı, Füzuli, Ordubadda 1 mm-dək qeydə alınır.
Neft daşları, Balakən, Daşkəsən, Altıağac, Qusar, Göygöl, Şəki, Şamaxı, Xaltanda duman müşahidə olunur, görünüş məsafəsi 500 m-dək məhdudlaşır.
Havanın maksimal temperaturu Bakıda və Abşeron yarımadasında 19, Naxçıvan MR-da 27, Aran rayonlarında 23, dağlıq rayonlarda 16 dərəcəyədək isti qeydə alınıb.

The actual weather as of 11:00 on May 6 has been announced.
According to information provided to Medianews.az by the National Hydrometeorology Service, thunderstorms occasionally occur in some parts of the country, rain is falling, and snow is falling in Shahdagh. In some places, it is intense.
Since the morning hours, rain is also observed in Baku and the Absheron Peninsula.
The amount of precipitation falling in the districts of the republic is recorded as 8 mm in Lerik, 6 in Zagatala, 4 in Gakh and Tovuz, 3 in Sadarak, Gadabay, Aghstafa, and Jeyranchol, 2 in Lankaran, Astara, Yardimli, Altiagach, Sheki, and Balakan, and up to 1 mm in Quba, Dashkasan, Shahdagh, Shamakhi, Gobustan, Qusar, Khachmaz, Imishli, Khaltan, Shabran, Goychay, Zardab, Kurdamir, Sabirabad, Shahbuz, Kalbajar, Lachin, Qubadli, Shusha, Khankendi, Khojaly, Fuzuli, and Ordubad.
Fog is observed in Neft Dashlari, Balakan, Dashkasan, Altiagach, Qusar, Goygol, Sheki, Shamakhi, and Khaltan, limiting visibility to up to 500 meters.
The maximum air temperature was recorded up to 19 degrees in Baku and the Absheron Peninsula, 27 in the Nakhchivan Autonomous Republic, 23 in the Aran districts, and 16 degrees in the mountainous districts.