İdrak Liseyi haqqında -
Xəbər verdiyimiz kimi, bu gün səhər Bakıda yerləşən İdrak Liseyinin qarşısında silahlı insident baş verib.
Medianews.az bildirir ki, İdrak Liseyi Təhsil Nazirliyinin lisenziyası ilə fəaliyyət göstərən özəl təhsil müəssisəsidir.
Liseyi pedaqoji elmlər doktoru, professor Mönsüm Alışov ilk dəfə 2008-ci ildə Sumqayıt şəhərində yaradıb.
2014-cü ildə isə liseyin Bakı filialı fəaliyyətə başlayıb.
İdrak Liseyinin paytaxtdakı binası Binəqədi rayonu ərazisində, Ziya Bünyadov küçəsində yerləşir.
İdrak Liseyində ümumi orta məktəb təhsili 3 pillədən – ibtidai, ümumi orta və tam orta təhsildən ibarətdir. Eyni zamanda liseydə məktəbəqədər təhsil tədris olunur. Liseydə tədris 3 dildə - Azərbaycan, rus, ingilis (İB-Beynəlxalq Bakalavr) proqramı ilə təşkil olunur.
Liseyin saytında yerləşdirilmiş məlumatda bildirilir ki, lisey fasiləsiz olaraq mühafizə işinin təşkili ilə əlaqədar olan şirkət əməkdaşları tərəfindən mühafizə olunur, kənar şəxslərin binaya girişi qadağandır.

About Idrak Lyceum -
Medianews.az states that Idrak Lyceum is a private educational institution operating with the license of the Ministry of Education.
The lyceum was first established in 2008 in the city of Sumqayit by Doctor of Pedagogical Sciences, Professor Mönsüm Alışov.
In 2014, the Baku branch of the lyceum started operating.
The building of Idrak Lyceum in the capital is located in the Binagadi district, on Ziya Bünyadov street.
General secondary education at Idrak Lyceum consists of 3 levels – primary, general secondary, and complete secondary education. At the same time, preschool education is taught at the lyceum. Teaching is organized in 3 languages – Azerbaijani, Russian, and English (IB-International Baccalaureate) programs.
According to the information posted on the lyceum’s website, the lyceum is continuously guarded by employees of a company responsible for security, and the entry of outsiders to the building is prohibited.