İdrak Liseyi haqqında -
Xəbər verdiyimiz kimi, bu gün səhər Bakıda yerləşən İdrak Liseyinin qarşısında silahlı insident baş verib.
Medianews.az bildirir ki, İdrak Liseyi Təhsil Nazirliyinin lisenziyası ilə fəaliyyət göstərən özəl təhsil müəssisəsidir.
Liseyi pedaqoji elmlər doktoru, professor Mönsüm Alışov ilk dəfə 2008-ci ildə Sumqayıt şəhərində yaradıb.
2014-cü ildə isə liseyin Bakı filialı fəaliyyətə başlayıb.
İdrak Liseyinin paytaxtdakı binası Binəqədi rayonu ərazisində, Ziya Bünyadov küçəsində yerləşir.
İdrak Liseyində ümumi orta məktəb təhsili 3 pillədən – ibtidai, ümumi orta və tam orta təhsildən ibarətdir. Eyni zamanda liseydə məktəbəqədər təhsil tədris olunur. Liseydə tədris 3 dildə - Azərbaycan, rus, ingilis (İB-Beynəlxalq Bakalavr) proqramı ilə təşkil olunur.
Liseyin saytında yerləşdirilmiş məlumatda bildirilir ki, lisey fasiləsiz olaraq mühafizə işinin təşkili ilə əlaqədar olan şirkət əməkdaşları tərəfindən mühafizə olunur, kənar şəxslərin binaya girişi qadağandır.

Как сообщалось, сегодня утром напротив лицея "Идрак", расположенного в Баку, произошел вооруженный инцидент.
Medianews.az сообщает, что лицей "Идрак" является частным образовательным учреждением, работающим на основании лицензии Министерства образования.
Лицей был впервые основан доктором педагогических наук, профессором Мөнсумом Алышовым в 2008 году в городе Сумгаит.
В 2014 году открылся филиал лицея в Баку.
Здание лицея "Идрак" в столице расположено в районе Бинагади, на улице Зия Буниядов.
В лицее "Идрак" общее среднее образование состоит из трех ступеней – начальной, средней и полной средней школы. Также в лицее преподается дошкольное образование. Обучение в лицее организовано на трех языках - азербайджанском, русском и английском (программа МБ - Международный бакалавриат).
В информации, размещенной на сайте лицея, говорится, что лицей постоянно охраняется сотрудниками компании, занимающейся организацией охранных мероприятий, вход посторонних в здание запрещен.