İngiltərə klubu “Qalatasaray”ın
Türkiyənin "Qalatasaray" futbol komandasının yarımmüdafiəçisi Qabriel Sara İngiltərənin "Aston Villa" futbol klubunun maraq dairəsinə düşüb.
Medianews.az İdman.Biz-ə istinadən bildirir ki, Premyer Liqa təmsilçisi braziliyalı futbolçu ilə bağlı danışıqlara başlamağa hazırlaşır. Məlumata görə, baş məşqçi Unay Emeri yarımmüdafiə xəttini gücləndirmək istəyir. "Qalatasaray" 35 milyon avro (70 milyon AZN) civarında danışıqlar aparmağa hazırdır.
Qabriel Sara daha əvvəl İngiltərədə "Norviç Siti"nin formasını geyinib. O, Çempionşipdə 86 oyunda 20 qol və 16 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb. 2024-cü ildə "Qalatasaray"a keçən braziliyalı futbolçu Türkiyə təmsilçisində iki Superliqa çempionluğu yaşayıb.
Qeyd edək ki, Sara ötən mövsüm Çempionlar Liqasında "Liverpul"a qarşı iki qələbədə start heyətində yer alıb. Onun turnirdəki qol və məhsuldar ötürməsi isə "Yuventus" üzərində 5:2 hesablı qələbədə qeydə alınıb.

Gabriel Sara, the midfielder of Turkey's "Galatasaray" football team, has come under the interest of England's "Aston Villa" football club.
Medianews.az, citing İdman.Biz, reports that the Premier League representative is preparing to start negotiations regarding the Brazilian footballer. According to the information, head coach Unai Emery wants to strengthen the midfield line. "Galatasaray" is ready to negotiate around 35 million euros (70 million AZN).
Gabriel Sara has previously worn the jersey of "Norwich City" in England. He is remembered for scoring 20 goals and making 16 assists in 86 games in the Championship. The Brazilian footballer, who joined "Galatasaray" in 2024, has won two Super League championships with the Turkish team.
It should be noted that Sara was in the starting lineup in two wins against "Liverpool" in last season's Champions League. His goal and assist in the tournament were recorded in the 5-2 victory over "Juventus".