Səhnəyə çıxan insan ali təhsil almalıdır -
"Əvvəl televiziyaya çıxanda, radioda olanda, studiyada mahnı yazdıranda bilirdik ki, tamaşaçı əyləşib bizi dinləyir. Ona hörmət edirdik. Anlayırdıq ki, tamaşaçının səviyyəsi, intellektual səviyyəsi var. Onun qarşısında pis mahnı oxumaq olmaz".
Medianews.az xəbər verir ki, bu sözləri Xalq artisti Brilliant Dadaşova "Öz aramızda" proqramında deyib. Müğənni bildirib ki, efirdə savadlı mahnı oxumaq hamının borcudur:
"Düzgün ifa etmək lazımdır. Elə mahnı seçməlisən ki, sənin tamaşaçıya olan hörmətin bəlli olsun. Musiqi savadı, özünü aparmaq, danışıq yaxşı olmalıdır. Efirə çıxırıqsa, xalqa məxsus olan şəxslərik. Onların gözündə musiqi düzgün olmalıdır. İndi də gözəl bəstəkarlarımız, şairlərimiz var. Biz səhnəyə çıxanda onu nəzərə almalıyıq. Bəzi kütlədən başqa bizim səviyyəli tamaşaçımız da var, bunu nəzərə almalıyıq. Səhnəyə çıxan insan ali təhsil almalıdır".(axşam.az

"Раньше, когда выходили на телевидение, были на радио, записывали песню в студии, мы знали, что зритель сидит и слушает нас. Мы уважали его. Понимали, что у зрителя есть уровень, интеллектуальный уровень. Перед ним нельзя петь плохую песню".
Medianews.az сообщает, что эти слова народная артистка Бриллиант Дадашова сказала в программе "Öz aramızda". Певица отметила, что исполнять грамотные песни в эфире — обязанность каждого:
"Нужно правильно исполнять. Нужно выбирать такие песни, чтобы было понятно, что ты уважаешь своего зрителя. Музыкальная грамотность, умение держаться, хорошая речь — это важно. Если мы выходим в эфир, мы принадлежим народу. В их глазах музыка должна быть правильной. Сейчас у нас тоже есть прекрасные композиторы, поэты. Мы, выходя на сцену, должны это учитывать. Помимо некоторой массы, у нас есть и зрители с высоким уровнем, это тоже следует учитывать. Человек, выходящий на сцену, должен иметь высшее образование". (axşam.az)