Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, cütlüyün nikah mərasimi Fransanın məşhur Sen-Trope kurort şəhərində baş tutub.
50 yaşlı Şumaxer və 36 yaşlı Etyenin toyu genişmiqyaslı media layihəsinin kulminasiyasına çevrilib. Belə ki, mərasimdə “Sky” və “Wow” telekanallarının çəkiliş qrupları iştirak edib. Məlumata görə, toy mərasimi Avropanın televiziya kanallarında yayımlanan “Ralf və Etyen: Biz “Hə” deyirik” (Ralf & Etienne: Wir sagen Ja) adlı 4 hissəli yeni sənədli serialın final bölümü olacaq.
Qeyd edək ki, R.Şumaxer əfsanəvi “Formula-1” pilotu, 7 qat dünya çempionu Mixael Şumaxerin kiçik qardaşıdır. O, 1997-2007-ci illərdə “Formula-1” yarışlarında iştirak edib. Avtomobil idmanı yarışlarında karyerasını 2012-ci ildə başa vurub.
Ralf Şumaxer 2001-2014-cü illərdə Kora-Koralin Şumaxer ilə evli olub. Bu nikahdan cütlüyün David adlı oğulları var. O, 2024-cü ilin yayında Buske-Kassanye ilə münasibətdə olduğunu açıqlamışdı. Bu ilin fevralında isə o, partnyoru ilə nişanlandığını elan edib.

Бывший пилот "Формулы-1" Ральф Шумахер женился на своей партнерше Этьен Буске-Кассань.
Medianews.az, ссылаясь на "Qafqazinfo", сообщает, что церемония бракосочетания пары прошла в знаменитом курортном городе Сен-Тропе во Франции.
Празднование свадьбы 50-летнего Шумахера и 36-летней Этьен превратилось в масштабный медиа-проект. Так, на мероприятии присутствовали съемочные группы телеканалов "Sky" и "Wow". По информации, свадебная церемония станет финальным эпизодом нового четырехсерийного документального сериала "Ральф и Этьен: Мы говорим "Да"" (Ralf & Etienne: Wir sagen Ja), который выходит на европейских телеканалах.
Отметим, что Р. Шумахер является младшим братом легендарного пилота "Формулы-1", семикратного чемпиона мира Михаэля Шумахера. Он участвовал в гонках "Формулы-1" в период с 1997 по 2007 годы. Свою карьеру в автоспорте завершил в 2012 году.
Ральф Шумахер был женат на Коре-Кораллин Шумахер с 2001 по 2014 годы. В этом браке у пары есть сын по имени Дэвид. Он объявил о своих отношениях с Буске-Кассань летом 2024 года. В феврале этого года он объявил о своей помолвке с партнершей.