Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, cütlüyün nikah mərasimi Fransanın məşhur Sen-Trope kurort şəhərində baş tutub.
50 yaşlı Şumaxer və 36 yaşlı Etyenin toyu genişmiqyaslı media layihəsinin kulminasiyasına çevrilib. Belə ki, mərasimdə “Sky” və “Wow” telekanallarının çəkiliş qrupları iştirak edib. Məlumata görə, toy mərasimi Avropanın televiziya kanallarında yayımlanan “Ralf və Etyen: Biz “Hə” deyirik” (Ralf & Etienne: Wir sagen Ja) adlı 4 hissəli yeni sənədli serialın final bölümü olacaq.
Qeyd edək ki, R.Şumaxer əfsanəvi “Formula-1” pilotu, 7 qat dünya çempionu Mixael Şumaxerin kiçik qardaşıdır. O, 1997-2007-ci illərdə “Formula-1” yarışlarında iştirak edib. Avtomobil idmanı yarışlarında karyerasını 2012-ci ildə başa vurub.
Ralf Şumaxer 2001-2014-cü illərdə Kora-Koralin Şumaxer ilə evli olub. Bu nikahdan cütlüyün David adlı oğulları var. O, 2024-cü ilin yayında Buske-Kassanye ilə münasibətdə olduğunu açıqlamışdı. Bu ilin fevralında isə o, partnyoru ilə nişanlandığını elan edib.

Medianews.az reports citing "Qafqazinfo" that the couple's wedding ceremony took place in the famous French resort town of Saint-Tropez.
The wedding of 50-year-old Schumacher and 36-year-old Etienne became the culmination of a large-scale media project. Specifically, filming crews from the "Sky" and "Wow" television channels participated in the ceremony. According to information, the wedding ceremony will be the final episode of a new four-part documentary series titled "Ralf and Etienne: We Say 'Yes'" (Ralf & Etienne: Wir sagen Ja), which will air on European television channels.
It should be noted that R. Schumacher is the younger brother of the legendary "Formula-1" driver, seven-time world champion Michael Schumacher. He participated in "Formula-1" races from 1997 to 2007. He ended his career in motor racing competitions in 2012.
Ralf Schumacher was married to Cora-Caroline Schumacher from 2001 to 2014. The couple has a son named David from this marriage. In the summer of 2024, he revealed he was in a relationship with Busque-Cassagne. In February of this year, he announced his engagement to his partner.