İranlılar amerikalıların əlini sıxmaqdan
İsveçrədə danışıqlar aparan İran rəsmiləri ABŞ nümayəndə heyəti ilə birgə şəkil çəkdirməkdən imtina edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə "Tasnim" agentliyi mənbəyə istinadən məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Amerika nümayəndə heyəti və danışıqların təşkilatçıları görüşün əvvəlində İran rəsmiləri ilə əlsıxma səhnəsi və birgə foto çəkdirməyi planlaşdırıblar. Lakin İran nümayəndə heyəti buna razılıq verməyib.
"Danışıqlar aparan komandaya yaxın olan bu mənbə əlavə edib ki, İran nümayəndə heyətinin bu mərasimdə iştirakdan imtina etməsi ilə əlaqədar canlı yayım və fotosessiya İran nümayəndə heyəti olmadan keçirilib, bundan sonra İran nümayəndə heyəti iclas zalına daxil olub", - məlumatda əlavə olunub.

Iranian officials conducting talks in Switzerland refused to take a joint photo with the US delegation.
Medianews.az reports that the "Tasnim" agency released this information citing a source.
It was stated that the US delegation and the organizers of the talks had planned a handshake scene and a joint photo with the Iranian officials at the beginning of the meeting. However, the Iranian delegation did not agree to this.
"A source close to the negotiating team added that due to the Iranian delegation's refusal to participate in this ceremony, the live broadcast and photo session were conducted without the Iranian delegation; afterwards, the Iranian delegation entered the meeting hall," the report added.