Təzəcə nişanlanmışdı:
Tovuz rayonunda çayda boğularaq həyatını itirən 22 yaşlı İlham Şirinovun faciəsi ilə bağlı yeni təfərrüatlar məlum olub.
Medianews.az bildirir ki, Ağdam rayon sakini olan İlham Şirinov Abşeron rayonunun Məmmədli qəsəbəsində yaşayıb və burada yerləşən orta məktəbdə təhsil alıb.
O, cəmi iki ay əvvəl sinif yoldaşı ilə nişanlanıbmış və yaxın vaxtlarda toylarının keçirilməsi planlaşdırılırdı.
İlham Şirinov eyni zamanda Milli Qvardiyada xidmət edib.
Qeyd edək ki, hadisə Tovuz çayının Dondar Quşçu kəndi ərazisindən keçən hissəsində baş verib.
Məlumata görə, İlham Şirinov Bakıdan Tovuzun Dondar Quşçu kəndində yaşayan qohumlarını ziyarət etməyə gedib.
Son günlər yağan intensiv yağışlar səbəbindən Tovuz çayında suyun səviyyəsi və axının sürəti xeyli artıb.
Güclü axın nəticəsində gənc həyatını itirib. (Yeni Sabah)
Təzəcə nişanlanmışdı: Faciəvi şəkildə həlak olan gənclə bağlı ÜRƏKDAĞLAYAN DETALTəzəcə nişanlanmışdı: Faciəvi şəkildə həlak olan gənclə bağlı ÜRƏKDAĞLAYAN DETALTəzəcə nişanlanmışdı: Faciəvi şəkildə həlak olan gənclə bağlı ÜRƏKDAĞLAYAN DETALTəzəcə nişanlanmışdı: Faciəvi şəkildə həlak olan gənclə bağlı ÜRƏKDAĞLAYAN DETAL

New details have emerged about the tragedy of 22-year-old Ilham Shirinov, who drowned in the Tovuz river.
Medianews.az reports that Ilham Shirinov, a resident of Aghdam district, lived in the Mammadli settlement of Absheron district and studied at the local secondary school.
He had gotten engaged to a classmate just two months ago, and their wedding was planned to take place soon.
Ilham Shirinov also served in the National Guard.
It should be noted that the incident occurred in the section of the Tovuz river passing through the village of Dondar Gushchu.
According to the information, Ilham Shirinov had gone from Baku to visit his relatives living in the village of Dondar Gushchu in Tovuz.
Due to the heavy rains in recent days, the water level and flow rate of the Tovuz river increased significantly.