İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkətinin (İTV) yeni baş direktoru müəyyənləşib.
Medianews.az APA-ya istinadən xəbər verir ki, Yayım Şurasının 8 üzvünün yekdil səsverməsi ilə Balakişi Qasımov yenidən İTV-nin baş direktoru seçilib.
B.Qasımov bu gün Audiovizual Şurada keçirilən İctimai TV və Radio Yayımları Şirkəti Yayım Şurasının iclasında səsvermə yolu ilə seçilib.
İclasda Yayım Şurasının üzvləri, namizədlər və Audiovizual Şuranın təmsilçiləri müşahidəçi qismində iştirak edib. Müsabiqə 11 nəfər iddiaçı arasında aparılıb.
Məlumat üçün bildirək ki, “İctimai televiziya və radio yayımı haqqında” Qanunun 20-ci maddəsinə görə Yayım Şurasının 9 üzvündən ən azı 6-nın səsini alan iddiaçı baş direktor seçkisini qazanır.
Xatırladaq ki, baş direktor Yayım Şurası tərəfindən 4 il müddətinə seçilir.
Qeyd edək ki, B.Qasımov ilk dəfə 2018, ikinci dəfə isə 2022-ci ildə İctimai Televiziyanın baş direktoru seçilib.

Определён новый генеральный директор Общества общественного телевидения и радиовещания (İTV).
Medianews.az, ссылаясь на APA, сообщает, что Балакыши Касымов единогласно выбран генеральным директором İTV большинством голосов 8 членов Совета вещания.
Б. Касымов был избран сегодня на заседании Совета вещания Общества общественного телевидения и радиовещания, проведённом в Совете по аудиовизуальным средствам.
В заседании участвовали члены Совета вещания, кандидаты и представители Совета по аудиовизуальным средствам в качестве наблюдателей. Конкурс проходил среди 11 претендентов.
Для информации сообщаем, что согласно статье 20 Закона «Об общественном телевидении и радио», претендент, получивший голоса не менее чем 6 из 9 членов Совета вещания, избирается генеральным директором.
Напомним, что генеральный директор избирается Советом вещания на срок 4 года.
Отметим, что Б. Касымов впервые был избран генеральным директором Общества общественного телевидения в 2018 году, а во второй раз — в 2022 году.