"Liverpul" növbəti mövsüm üçün baş məşqçisi ilə bağlı
Medianews.az bildirir ki, bu barədə tanınmış jurnalist Devid Ornstin məlumat verib. Onun sözlərinə görə, klubun rəhbərliyi Arne Slata tam etibar edir və növbəti mövsümə onun rəhbərliyi altında başlamağı planlaşdırır.
Klub yay transfer pəncərəsində məşqçisini dəyişdirmək əvəzinə, heyətini gücləndirməyə diqqət yetirmək niyyətindədir. “Liverpul”un heyəti gücləndirmək üçün bir neçə əhəmiyyətli transfer edəcəyi gözlənilir.
Daha əvvəl mediada "Çelsi"nin Xabi Alonso ilə maraqlana biləcəyi bildirilirdi. İspaniyalı məşqçinin özü Avropada ən çox axtarılan məşqçilərdən biri olaraq qalır.
Arne Slot, Yurgen Kloppun gedişindən sonra “Liverpul”da məşqçi vəzifəsini icra etməyə başlayıb və “Enfild”də yeni bir layihə qurmağa davam edir.//Lent.az

Жители Мерсисайда не планируют менять главного тренера перед новым сезоном.
Medianews.az сообщает, что об этом рассказал известный журналист Дэвид Орнстин. По его словам, руководство клуба полностью доверяет Арне Слоту и планирует начать следующий сезон под его руководством.
Клуб намерен сосредоточиться на усилении состава, а не на смене тренера во время летнего трансферного окна. Ожидается, что «Ливерпуль» осуществит несколько значительных трансферов для усиления состава.
Ранее в СМИ сообщалось, что «Челси» может заинтересоваться Хаби Алонсо. Сам испанский тренер по-прежнему остается одним из самых востребованных специалистов в Европе.
Арне Слот начал выполнять обязанности тренера «Ливерпуля» после ухода Юргена Клоппа и продолжает строить новый проект на «Энфилде».//Lent.az