Məktəbə silahlı hücum:
Kanadanın Britaniya Kolumbiyası əyalətinin Tumbler Ridc qəsəbəsində yerləşən orta məktəbdə silahlı hücum olub.
Medianews.az xarici mediaya istinadən xəbər verir ki,  baş verən silahlı hücum nəticəsində azı 10 nəfər həyatını itirib, 25 nəfər yaralanıb. Yaralılardan bəzilərinin vəziyyəti ağırdır.
Kanada Kral Atlı Polisi (RCMP) bildirib ki, hadisə yerinə daxil olan əməkdaşlar məktəbdə çoxsaylı meyit aşkar ediblər. Hücumu törətməkdə şübhəli bilinən şəxs də məktəb binasında ölü tapılıb. İlkin məlumata görə, o, özünə atəş açaraq həyatına son qoyub.
Hadisədən sonra Tumbler Ridcdəki bütün məktəblər həftənin sonunadək bağlanıb. Yerli təhsil idarəsi icmaya psixoloji və digər dəstəyin göstəriləcəyini açıqlayıb.
Britaniya Kolumbiyası İctimai Təhlükəsizlik naziri və baş prokuror Nina Kriger hadisəni “sarsıdıcı” adlandırıb. O bildirib ki, əyalət rəhbərliyi istintaqa və yerli əhaliyə dəstək üçün bütün resursları səfərbər edib.
RCMP fövqəladə vəziyyət xəbərdarlığının ləğv edildiyini və ictimaiyyət üçün əlavə təhlükə olmadığını açıqlayıb.

Armed attack on school:
There has been an armed attack at a high school located in the town of Tumbler Ridge, British Columbia province, Canada.
Medianews.az, citing foreign media, reports that at least 10 people have died and 25 were injured as a result of the armed attack. Some of the injured are in critical condition.
The Royal Canadian Mounted Police (RCMP) stated that officers who entered the scene discovered multiple bodies in the school. The suspect believed to be responsible for the attack was also found dead inside the school building. Preliminary information suggests he took his own life by shooting himself.
After the incident, all schools in Tumbler Ridge have been closed until the end of the week. The local education authority announced that psychological and other support would be provided to the community.
British Columbia Minister of Public Safety and Attorney General Nina Kriger called the incident "shocking." She stated that the provincial leadership has mobilized all resources to support the investigation and the local population.
The RCMP announced that the emergency warning has been lifted and there is no further danger to the public.