Məktəbə silahlı hücum:
Kanadanın Britaniya Kolumbiyası əyalətinin Tumbler Ridc qəsəbəsində yerləşən orta məktəbdə silahlı hücum olub.
Medianews.az xarici mediaya istinadən xəbər verir ki,  baş verən silahlı hücum nəticəsində azı 10 nəfər həyatını itirib, 25 nəfər yaralanıb. Yaralılardan bəzilərinin vəziyyəti ağırdır.
Kanada Kral Atlı Polisi (RCMP) bildirib ki, hadisə yerinə daxil olan əməkdaşlar məktəbdə çoxsaylı meyit aşkar ediblər. Hücumu törətməkdə şübhəli bilinən şəxs də məktəb binasında ölü tapılıb. İlkin məlumata görə, o, özünə atəş açaraq həyatına son qoyub.
Hadisədən sonra Tumbler Ridcdəki bütün məktəblər həftənin sonunadək bağlanıb. Yerli təhsil idarəsi icmaya psixoloji və digər dəstəyin göstəriləcəyini açıqlayıb.
Britaniya Kolumbiyası İctimai Təhlükəsizlik naziri və baş prokuror Nina Kriger hadisəni “sarsıdıcı” adlandırıb. O bildirib ki, əyalət rəhbərliyi istintaqa və yerli əhaliyə dəstək üçün bütün resursları səfərbər edib.
RCMP fövqəladə vəziyyət xəbərdarlığının ləğv edildiyini və ictimaiyyət üçün əlavə təhlükə olmadığını açıqlayıb.

В средней школе в поселке Тамблер-Ридж провинции Британская Колумбия в Канаде произошла вооружённая атака.
Medianews.az, ссылаясь на зарубежные СМИ, сообщает, что в результате произошедшей вооружённой атаки погибло не менее 10 человек, 25 человек получили ранения. Состояние некоторых из раненых тяжёлое.
Королевская конная полиция Канады (RCMP) заявила, что прибывшие на место сотрудники обнаружили в школе множество тел. Подозреваемый в совершении нападения также был найден мёртвым в здании школы. По предварительным данным, он покончил с собой, выстрелив себе в голову.
После инцидента все школы в Тамблер-Ридже закрыты до конца недели. Местное управление образования заявило, что сообществу будет оказана психологическая и другая поддержка.
Министр общественной безопасности Британской Колумбии и генеральный прокурор Нина Кригер назвала происшествие «потрясающим». Она заявила, что руководство провинции мобилизовало все ресурсы для расследования и поддержки местного населения.
RCMP объявила об отмене предупреждения о чрезвычайной ситуации и сообщила, что дополнительной угрозы для общественности нет.