O filmdə danışan Nəsibə Zeynalova deyilmiş... -
Müzakirələrə səbəb olan görüntülərin "Güllələnmə təxirə salınır" filmindən olduğu bildirilib. Qeyd olunur ki, ekran işi 1993-cü ildə lentə alınmağa başlansa da, maliyyə çatışmazlığı səbəbindən çəkilişlər yarımçıq qalıb. Layihənin davamı illər sonra tamamlanıb və film 2003-cü ildə tamaşaçılara təqdim olunub.
Yayılan məlumata görə, filmin səsləndirmə prosesi zamanı Nəsibə Zeynalova səhhətində yaranan problemlər səbəbindən obrazını özü səsləndirə bilməyib. Bu səbəbdən həmin obrazın dublyajı üçün aktyor Qorxmaz Əlili dəvət olunub. Sosial şəbəkə istifadəçiləri uzun illər həmin səslə bağlı yanlış təsəvvür formalaşdığını qeyd ediblər.
Paylaşımda həmçinin vurğulanıb ki, bəzi mənbələrdə aktrisanın səsləndirməni edə bilməməsi onun vəfatı ilə əlaqələndirilsə də, film nümayiş olunanda Nəsibə Zeynalova hələ həyatda idi. İddialara əsasən, sənətkarın səhhəti buna imkan vermədiyi üçün obraz başqa aktyor tərəfindən səsləndirilib.
Mövzu qısa zamanda sosial şəbəkələrdə geniş maraq doğurub və izləyicilər arasında müzakirələrə səbəb olub./milli.az

В том фильме говорила не Насиба Зейналова... -
"Тот говорящий не Насиба Зейналова..." - в социальных сетях была распространена интересная информация.
Сообщается, что спорные кадры взяты из фильма "Отсрочка казни". Отмечается, что съемки картины начались в 1993 году, однако из-за нехватки финансирования съемочный процесс был прерван. Продолжение проекта было завершено спустя несколько лет, и фильм был представлен зрителям в 2003 году.
Согласно распространенной информации, во время процесса озвучивания фильма Насиба Зейналова из-за проблем со здоровьем не могла озвучить свой образ самостоятельно. По этой причине для дублирования этого персонажа был приглашен актер Горхмаз Элили. Пользователи социальных сетей отмечали, что долгое время сложилось неправильное представление об этом голосе.
В публикации также подчеркивается, что хотя некоторые источники связывали невозможность актрисы озвучить роль с ее смертью, на момент показа фильма Насиба Зейналова была еще жива. По утверждениям, из-за состояния здоровья артистки, которое не позволяло ей это сделать, персонаж был озвучен другим актером.
Тема быстро вызвала широкий интерес в социальных сетях и стала предметом обсуждений среди подписчиков./milli.az